Elon Musk tarafından açılan Twitter anketi sonuçlandıElon Musk, Twitter LOG Tasarım

Twitter platformunu tam 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, platformun başında kalıp kalmaması konusunda bir anket başlatmıştı.

Elon Musk şu an Twitter, SpaceX ve Tesla gibi üç büyük şirketin CEO’su konumunda bulunuyor. Bu konuda geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan Musk, Twitter’ın uzun süreli CEO’su olmak istemediğini belirtmişti. Musk’ın bu açıklama kapsamında genel olarak tüm CEO’luk görevlerinden sıkıldığı da ortaya çıkmıştı. Hiçbir şirketin CEO’su olmak istemediğini aktaran Elon Musk, Twitter’daki zamanını azaltmayı ve en sonunda sosyal medya şirketini yönetecek yeni bir lider bulmayı istediğini söylemişti. Bu bağlamda Elon Musk geçtiğimiz saatlerde hemen aşağıdaki anketi başlattı.

Twitter CEO’luğunu bırakma konusunda açılan bu ankete 17 milyondan fazla oy geldi. Biraz önce sona eren anketin sonucu ise yüzde 57,5 ile “evet” çıktı. Bu anketin sonucuna uyacağını belirten Musk’tan sonuca yönelik şimdilik bir açıklama gelmedi.

Ancak daha önce de söylediğimiz gibi Musk’ın sözüne çok da güvenmemek gerekiyor. Bunu diyoruz çünkü Musk kısa süre önce banlamayacağım dediği özel jet uçağının konumunu takip eden ElonJet hesabını yasaklamıştı. Aynı zamanda Musk daha önce açtığı bir anketin sonucunu beğenmemiş ve iptal etmişti.

Should I step down as head of Twitter? I will abide by the results of this poll.

— Elon Musk (@elonmusk) December 18, 2022

Twitter’ın başına geçtiğinden bu yana platforma olumlu anlamda pek bir faydası olmayan, reklam verenleri kaçıran ve çok sayıda kullanıcının platformu terk etmesine neden olan Musk, sahibi olduğu şirketi başka bir yönetici ile tekrardan iyi bir yer haline getirebilir. Musk’ın Twitter’ın CEO’luğuna kimi getireceği henüz bilinmiyor.

Bu arada ek bilgi olarak Musk kısa süre içerisinde Tesla CEO’luğunu da bırakacak. Tesla özelinde kimin CEO olacağı ise yüzde 99 ihtimalle belli olmuş durumda. O konudaki detaylar hemen burada yer alıyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More