Bakan: “Togg Trugo şarj istasyonları için yaklaşık 7 bin siteden talep var”Togg Trugo

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Togg Trugo şarj istasyonları için yaklaşık 7 bin siteden talep var dedi.

Elektrikli otomobil şarj ağı için devreye alınan Trugo, yerli otomobil öncesi Togg için en önemli adımlardan biri olmuştu. Bu tarafı boş bırakmayan firma, bugün Trugo üzerinden yeniden gündemde. Çünkü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da Türkiye Kentsel Yönetim Derneği’nin (TRKTYD) düzenlediği 2’inci Tesis Yönetim Zirvesi ve Ödül Töreni’nde açıklamalarda bulundu. HaberTürk’ün haberine göre Bakan Murat Kurum, TRKTYD’nin yerli otomobil Togg’un elektrikli şarj ünitelerinin sitelere kurulması yönünde çalışma başlattığını, bu çalışma için kısa sürede 6 bin 800 siteden talep alındığını açıkladı.

Bakan Kurum yaptığı açıklama kapsamında ayrıca “Elektrikli araçlar için hiçbir ruhsat alınmadan şarj ünitelerini koyabiliyoruz” da dedi. 600’ün üzerinde lokasyonda 1.000 kadar yüksek performanslı şarj cihazı ile hizmet vermek isteyen TruGo için Togg, haziran ayında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) şarj ağı işletmeci lisansı almıştı.

Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj cihazımızı, İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurduk.

Tüm elektrikli araç kullanıcıları bu cihazları pek yakında kullanabilecek.#SmartCharging #Trugo pic.twitter.com/aL1jeposbG

— Trugo (@TruGoCharging) October 11, 2022

Togg ve Trugo en son bir duyuru ile gündeme gelmiş, bu konuda yukarıdaki video ile beraber şunlar aktarılmıştı: “Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj cihazımızı, İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurduk. Tüm elektrikli araç kullanıcıları bu cihazları pek yakında kullanabilecek.”

Togg ve Trugo yanında bu da ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Read More