Zorlu sporlara özel Apple Watch için yeni bilgiler ortaya çıktıApple Watch LOG Tasarım

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek ve bu modellerden özellikle zorlu sporlara özel versiyon dikkat çekiyor.

Eylül ayındaki etkinlikte Apple Watch Series 8, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu sporlara özel Watch modelleri karşımıza çıkacak. Bu modellerden zorlu şartlara / sporlara özel versiyon hakkında yeni bilgiler veren Mark Gurman, modelin 1,9 inç 410×502 piksel OLED ekran ile şimdiye kadar çıkmış en büyük Apple imzalı akıllı saat olacağını duyurdu. Buna ek olarak saatin paslanmaz çelik ya da titanyum gövde üzerine kurulacağı, Apple’ın bu saatte Watch Series 8 modellerinden farklı olarak alüminyum bir gövde kullanmayacağı aktarıldı. Bu oldukça büyük bir pile ev sahipliği yapacak gövde ile çok daha sağlam olacak akıllı saat, buna ek olarak ekranını çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı bir cam ile koruyacak. Bu modelde yüksek ihtimalle safir cam kullanacak Apple, Gurman’a göre modeli birçok spor için daha etkili ve detaylı takip yapabilecek hale de getiriyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığı zaman açık olarak son yıllarda çıkmış en pahalı Apple Watch modellerinden birisi olacak bu özel sürüm, Türkiye’de 10-12 bin TL’yi rahatlıkla geçecek izlemini oluşturuyor. Watch Series 7 serisi Türkiye’de şu an 8.399 TL’den başlıyor.

Bu arada yeni gelecek saatlerden Watch SE hariç modeller için kısa süre önce bir kez daha sıcaklık sensörü konusu gündeme gelmişti. Gurman’a göre Apple, bu konuda son aşamaya gelmiş durumda ve yüzde 99 ihtimalle yeni saatler kişilerin ateşini yani vücut sıcaklığını ölçebilecek. Daha önce Apple’ın vücut sıcaklığı ölçme özelliğini Watch Series 7 için de düşündüğü ancak algoritma sorunları nedeniyle üretime yetiştiremediği aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun yeni üst seviye modeller içinse artık kesin olarak çözüldüğü düşünülüyor. Cilt üstünden vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenler nedeniyle kolay olmadığını belirten analist Ming-Chi Kuo, bu yüzden sistemin çok kararlı bir algoritmaya ihtiyaç duyduğunu belirtmişti.

Not: Görsel temsilidir.

Apple Watch serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More