Zam yapanlar kervanına Samsung’a katıldı


Otomobil, ev, motor fiyatları derken aslında akıllı telefon fiyatlarının da bir hayli hızlı arttığını gözden kaçırmayalım. Her ne kadar yaptığı zamlarla Apple kadar dikkat çekmese de, sektörün bir diğer büyük ismi olan Samsung’da enflasyonist ortamda sık sık zam kozunu kullanıyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından bugün yapılan yeni açıklamayla amiral gemisi modellerden orta segment telefonlara kadar pek çok cihazda bir hayli önemli tutarlarda zam yapıldığı aktarıldı.

Zam yapanlar kervanına Samsung’a katıldı

Zamın en çok dikkat çektiği modeller olan Galaxy S serisinde, eski fiyatlarla yeni fiyatlar arasında 2.000-TL gibi bir fiyat farkı meydana geldi. Buna göre düne kadar 16.999-TL’ye satılan Samsung Galaxy S22 128GB modelinin yeni fiyatı 18.999-TL olarak güncellendi.

Aynı dahili depolama alanına sahip Galaxy S22+’ın fiyatı 22.999-TL’den 24.999-TL’ye çıkarken Galaxy S22 Ultra’da ise fiyat 28.999-TL’den 30.999-TL’ye yükseldi.

Bununla birlikte söz konusu cihazlar katlanabilir akıllı telefonlar olduğunda fiyat farkları da daha fazla oluyor. Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre düne kadar 29.999-TL’ye satılırken, artık bu telefonu satın almak isteyen akıllı telefon meraklılarının 32.999-TL ödemeleri gerekecek. Yani katlanabilir akıllı telefon fiyatlarında zam 3.000-TL olarak gerçekleşti.

Son olarak Samsung tarafından yapılan bu zamın, kurdaki artıştan dolayı kaynaklandığını bununla birlikte yıl sonuna doğru markanın genel enflasyonist ortamı ve artan maliyetleri bahane göstererek bir zam daha yapabileceğini hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın