Yüzde 90’ı Avrupalı elektrikli bisiklet: “Mokumono Polder”

Elektrikli bisiklet pazarında öne çıkmayı başaran modellerden birisi Mokumono imzalı Polder oldu. Bu bisiklet tam bir Avrupalı.

Mokumono, 2014 yılında Amsterdam merkezli olarak kurulmuş bir bisiklet üreticisi. Üreticinin en temel amaçlarından birisi, bisikletlerini Avrupa’dan gelen parçalar ile üretmek. Bu amacına yeni bisikleti ile hiç olmadığı kadarı yaklaşan firma, yüzde 90’ı Avrupalı parçalar ile üretilen Polder ile ses getirmeyi bildi. Modern ve farklı sayılacak bir tasarıma sahip olan Polder, şehir içi kullanımına yönelik bir seçenek konumunda. Yerleşik olarak çamurluklar taşıyan bisiklet, yukarıdaki galeride görebileceğiniz üzere çıkarılabilir bir pil paketi üzerine kuruluyor. Bu üstte 540-Wh kapasiteli pil paketi sayesinde yola ve sürücü kilosuna bağlı olarak 120 km maksimum menzil elde edilebiliyor. Burada kişilere 340-Wh pil paketi de sunuluyor. Bu paket ile sürücü kilosuna bağlı olarak 80 km maksimum menzil elde edilebiliyor. 80 km menzil bile şehir içi kullanım için fazlasıyla iyi görünüyor.

Hırsızlık durumlarına yönelik olarak Airtag, SmartTag ya da Tile Mate gibi takip ürünleri için özel bir bölümü bulunan bisiklet, arkaya konumlandırılan 250W elektrik motorunu kullanarak pedal desteğiyle 25 km/s hıza ulaşabiliyor ve toplamda 35 Nm kadar güç getiriyor.

Gates imzalı karbon kayış ile aktarım gerçekleştiren yani zincir kullanmayan model, 20 kg ağırlığında ve yerleşik LED aydınlatma sistemini unutmuyor. Hidrolik disk frenlerin kullanıldığı bisiklet, Vredestian Icon lastikler üzerinde yol alıyor ve Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Bu yüzden üründe yerleşik bir ekran yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde gördüğümüz en modern ve farklı seçeneklerden olan elektrikli bisiklet “Mokumono Polder”, Avrupa pazarına özel bir seçenek ve 2.590 euro gibi yüksek sayılabilecek bir fiyat etiketine sahip.

Yeni elektrikli bisiklet modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More