YouTube’u reklamlı kullananlara kötü haber! Reklam sayılarında yenilik


Tamamı Google’a ait olan video paylaşım sosyal medya platformu YouTube, bu aydan itibaren sessizce yeni bir reklam biçimini uygulamaya koydu. YouTube Premium’a abone olmayan YouTube kullanıcıları, artık izlenmek üzere 5 adede kadar reklam alacak.

Haber, birkaç ücretsiz YouTube kullanıcısı Twitter ve Reddit’te YouTube videolarını izleyemeden önce 2 yerine 5 reklam aldıklarından şikayet etmeye başladığında patlak verdi. Birkaç YouTube kullanıcısı, bir video izleme oturumundan önce atlanabilir reklamların aksine 5 atlanamayan reklam aldıklarını bildirdi. Bu durum dolayısıyla kullanıcılar arasında üzüntüye sebep oldu.

YouTube’u reklamlı kullananlara kötü haber! Reklam sayılarında yenilik

So @YouTube 2 ads weren’t enough now y’all wanna play 5 ads that no one cares for AND I CANT SKIP ?

— Mermaidvee🧜🏽‍♀️ (@BadGyalVeeVee) September 7, 2022

Konuyla ilgili olarak YouTube, Twitter’da durumu kabul eden resmi bir yanıt yayınladı. YouTube tarafından açıklandığı gibi, bu tampon reklamlar, platformda genellikle 6 saniye uzunluğunda ve maalesef atlanamayan kısa biçimli reklamlar olacak. YouTube Ücretsiz kullanıcıları arasında yeni reklamları sadece tet ediyor. Şu an itibariyle, YouTube Ücretsiz’in çoğu kullanıcısı, videoları başlamadan önce yalnızca 2 reklam alıyor, ancak “5 reklam biçimi” değişikliğinin yakında tüm YouTube Ücretsiz kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Son olarak YouTube, hem Ücretsiz hem de Premium kullanıcıların YouTube’un reklam politikasıyla ilgili herhangi bir geri bildirimi varsa, kullanıcıların şirketin video paylaşım platformundaki “Geri Bildirim Gönder” aracı aracılığıyla her zaman doğrudan şirkete geri bildirim gönderebileceğini belirtti.

Read More

Yorum yapın