YouTuber Tolga Özuygur, düşünce ile kontrol edilen Nerf silahı yaptı [Video]Türk YouTuber Tolga Özuygur

YouTube üzerinde yaptığı ilginç projeler ile çok dikkat çeken isimlerden Tolga Özuygur, bu sefer düşünce ile kontrol edilen Nerf silahı hazırladı.

YouTuber olması dışında aynı zamanda bir eğitimci de olan Tolga Özuygur, YouTube’un açık ara en yaratıcı isimleri arasında yer alıyor. Teknolojiye bakış açısını değiştiren, teknolojinin donanımsal ve yazılımsal altyapısını korkutucu ya da ulaşılmaz olmaktan çıkaran Özuygur, özellikle hazırlandığı burada görebileceğiniz Iron Man zırhı ile tanınıyor ve yeni projelere de devam ediyor. Yukarıda izleyebileceğiniz yeni proje videosunu “Zihinle Kontrol Edilen Nerf Silahı” başlığı altında yayınlayan Özuygur, her adımını detaylı olarak anlattığı proje kapsamında gerçekten düşünerek hareket ettirebildiği ve ateş edebildiği bir Nerf silahı karşımıza çıkarıyor. Özuygur projesi hakkında şu özeti geçiyor:

“Bu videoda bir EEG cihazı kullanarak zihin komutları ve kafamın pozisyonu ile kontrol edilen bir Nerf tareti yapmaya çalışıyorum. Projeyi tamamlamak için sadece 2 günüm vardı ama beklediğimden daha iyi oldu açıkçası. Bu saçma fikri seçen Instagram takipçilerime çok teşekkür ederim. :)”

Tolga Özuygur, daha önce bahsettiğimiz Iron Man zırhını da düşünerek kontrol edebilen bir altyapı hazırlamıştı. Eğer merak ediyorsanız o videoyu direkt olarak burada izleyebilirsiniz. Özuygur’un bu videoda da kullandığı Nerf silahı ile alakalı çektiği bir diğer video ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özuygur’u bundan önce bizim gündemimize getiren ise videosunun hemen yukarıda izleyebileceğiniz mikroçip projesi olmuştu. “Derimin Altına Çip Taktım (RFID İmplantı)” isimli video, yurt dışında sık sık gördüğümüz deri altı mikroçip konumlandırma sürecinin yerli en güzel örneklerinden olmuştu.

Derisi altına mikroçipi İzmir’de yaşayan bir cerrah aracılığıyla yerleştiren ve çok ama çok kısa operasyon sürecini buradaki videoda (UYARI: Operasyon videosu bazıları için rahatsız edici olabilir) gözler önüne seren Tolga Özuygur, deri altı çip ile aslında birçok potansiyel kullanım alanının kapısını aralıyor. Özuygur’un yukarıdaki videoda gösterdiği ilk kullanım ise kendi atölye kapısını deri altındaki çip ile dokunma olmadan açmak oluyor. Bu konuda Özuygur şunları söylüyor:

“Bu videoda uzun süredir istediğim bir deri altı implantını yerleştiriyoruz. Bu implant bir adet RFID ve NFC çipi içeriyor ve bütün hayatım boyunca elimin içinde olacak. İlk proje olarak atölyenin kapısına koyduğum bir okuyucu ile kapıyı açan bir sistem kuruyorum.”


Tolga Özuygur çalışmaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More