YouTube’dan içerik üreticilerine büyük müjde!


YouTube, son yıllarda yakaladığı başarıyla adeta başka bir dünyaya evirildi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan platform, kazancını da katlayarak büyüttü. Şirket, kendisini zaman zaman zorlayan rakip şirketleri geçmek için onların silahını kullanmaya hazırlanıyor.

Test çalışmaları başladı

YouTube, para kazanmanın en büyük adreslerinden birisi haline dönüştü. Şirket, bu gidişattan oldukça memnun. Öte yandan şirket, içerik üreticilerinin daha çok para kazanması için çeşitli denemelerde bulunuyor. Son deneme ise TikTok’a benzer bir özellik içeriyor.

YouTube tarih verdi

YouTube, içerik üreticilerinin Shorts’ta para kazanmasını sağlayacak bir özelliği aktif etmek istiyor. Shorts, 2023’ten itibaren YouTube İş Ortağı Programı ile birlikte hareket edecek. Bu ortaklıkla birlikte bu bölümde reklamlardan para kazanabilmenin önü açılmış olacak.

Günde 30 milyar görüntülenme

YouTube Shorts yaklaşık 18 ay önce piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz yıl YouTube, Shorts’un “uzun vadeli bir para kazanma projesi” olduğunu belirtmişti. Görünen o ki şirket, yavaş yavaş bu adımlarını gerçekleştiriyor. Elde edilen bilgilere göre bu alan günde 30 milyar görüntülenme elde ediyor.

Read More

Yorum yapın