YouTube, Android için ilginç bir “akıllı indirme” testi yapıyorLOG YouTube Tasarım

En büyük video platformu konumunda kalmayı sürdüren YouTube, Android için ilginç bir “akıllı indirme” testi yapıyor.

YouTube, ortaya çıktığı kadarıyla Android tarafında “Smart Downloads” isimli bir özelliği test ediyor. Henüz herkese açık olmayan bu test, sevebileceğiniz videoların telefonunuza otomatik olarak indirilmesine odaklanıyor. Bu açıdan ilginç duran özellik, söylendiği kadarıyla çıktığı zaman haftalık olarak çalışacak ve cihazdaki yere de bağlı olarak her hafta 20 yeni sevebileceğiniz videoyu telefona indirecek. Bu işlem ancak telefon bir Wi-Fi ağına bağlandığı zaman yapılacak.

Bu 20 videoyu sizin için hazırlanan özel algoritma (Beğenileriniz, izleme geçmişiniz vb.) ile seçecek YouTube, bu sayede kişileri uygulamada daha fazla tutmak istiyor. Bu altyapı çoğu kişinin hoşuna gitmeyecektir ancak bazıları bundan fazlasıyla memnun olabilir.

Bu yakında herkes için aktif edileceği düşünülen akıllı indirme sistemi sayesinde kişiler internet kotalarının azaldığı ve Wi-Fi erişimi bulamadıkları bazı durumlarda telefonlarına indirilen videolar ile keyifli zaman geçirebilirler. Bu özelliği yerleşik olarak aktif etmeyecek platform, süreci ilk aşamada sadece paralı Premium abonelerine sunacak.

Bu arada YouTube dün de bir izlenme rekoru ile gündemimize gelmişti. Platformdaki bir çocuk videosu tam 10 milyar izlenmeyi geride bıraktı. O önemli sayılacak konudaki detaylar ise direkt olarak burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More