YouTube ana sayfa için getirilen ön izleme sistemi Türkiye’de açıldıYouTube

YouTube ana sayfaya getirilen fare temelli hızlı ön izleme sistemi Türkiye’de de açıldı. Bu sistem izlemeyi kolaylaştırıyor.

YouTube, temel yapısını koruyarak yeni özellikler gelişmesini sürdürüyor. Platform bu sefer daha önce yurt dışında başlayan “Oynatmak için fareyi üzerinde tutun” sistemini Türkiye’de açtı. Global çıkışı sonrasında eksiksiz olarak herkese gelmesi biraz zaman alan özellik, ana sayfada çıkan içeriklerin hızlıca izlenmesine imkân tanıyor. Bu özellik aslında “ön izleme” yapmak için konulmuş ancak tüm video istenirse baştan sona izlenebiliyor. Video içerisinde ileri geri alma da çalışıyor ancak şimdilik ses aktarılmıyor.

Özelliği denemek için YouTube ana sayfasını masaüstünde / tarayıcıda açmanız ve fare imlecinizi çıkan herhangi bir videonun üstünde 1-2 saniye tutmanız yeterli oluyor. Biliyorsunuz abonelik kategorisinde bunun bir benzeri sunuluyor. Fakat abonelik tarafında tüm video izlenemiyor, videonun ilk kısımların kesitler gösteriyor.

Eğer bu özellik şu an sizde açık değilse, YouTube’un “Oynatma ve Performans” ayarları içerisindeki “Satır içi oynatma / Ana ekranda fareyi üzerine getirerek videoları oynatın” ayarını aktif etmeniz yeterli olacaktır. Özellik genel olarak herkes için aktif geliyor ancak kapalı olanlar da olabilir.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More