YKS yerleştirme sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor


Üniversite yerleştirmelerine ilişkin YKS tercih sonuçları uzun süredir öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu. Yeni haftayla ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan YKS sonuçları nihayet netlik kazandı. Milyonlarca aday puanlarını göz önünde bulundurarak belirlenen tarihler aralığında ÖSYM aracılığı ile tercihlerini tamamladı. “2022 YKS tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayan öğrenciler bugün yanıtı bulabilecekler.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 18-19 Haziran’da uygulanan YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2022-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandı. Adaylar YKS tercihlerini 27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında yapmıştı.

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor

ösym

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet öğrenebilir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22 – 26 Ağustos tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 22 – 24 Ağustos tarihleri arasında yapması gerekiyor. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları önemli  bir nokta. Elektronik kayıt yapan adaylar ise üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacak. Binlerce öğrenciyi ilgilendiren bu gelişme ile ilgili herkes memnun eden bir sonuç almıştır diye umuyoruz.

Read More

Yorum yapın