“Yılın Otomobili” Jeep Avenger için yurt dışı fiyatları açıklandıJeep Avenger

Yeni yılla birlikte kazandığı ödülle dikkat çeken Jeep Avenger için Avrupa merkezli olarak sipariş süreci başladı.

Jeep için elektrikli dünyaya girişte anahtar niteliği gören Avenger, kendisinden sonra gelecekler için de yolu aydınlatıyor. Markaya yıllarda sonra “Yılın Otomobili” ödülünü de getirerek ekstra bir ilgi odağı olan model için ocak ayıyla birlikte nihayet sipariş süreci başladı. Bu yıl içerisinde Türkiye’de de sunulmasını beklediğimiz Jeep Avenger için sipariş sürecinin devreye alınmasıyla yurt dışındaki fiyat ve versiyonlar da nihayet artık masada. Bu kapsamda Almanya’da 37.000 euroluk başlangıç fiyatı karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Avenger teknik özellikleri

Almanya’da dört farklı versiyon üzerinden listelere giriş yaptığını gördüğümüz Avenger için fiyatlar şu şekilde;

Avenger – 37.000 euro
Longitude – 38.500 euro
Altitude – 40.500 euro
Summit – 43.500 euro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamı elektrikli altyapı üzerine şekillenen versiyonlardaki temel farkı donanımlar oluşturuyor. Standart olarak 54 kWh kapasiteli bir bataryanın konumlandırılacağı elektrikli modelde karma olarak 400 kilometrelik menzil değerini karşımıza çıkıyor. Şehir içi kullanımında ise 550-560 kilometreye kadar menzil kat edebileceği bilgisinin verilmesi de dikkat çekiyor. Avenger, hızlı şarj desteğiyle de güncel standartlara kolaylıkla uyum sağlıyor. 100 kW’a kadar desteğin sunuluğu 54 kWh’lık batarya, böyle bir kaynak üzerinden 24 dakikada yüzde 20’den yüzde 80 seviyesine getirilebilecek. Araç aynı zamanda bu kaynak üzerinden üç dakikalık dolumla 30 kilometre yol kat edebiliyor. Avenger altyapı olarak tek elektrik motorunun konumlandırıldığı bir model olarak karşımıza çıkıyor. 156 PS güç ve 260 Nm tork üreten bu motorla birlikte ailede şimdilik 4×4 seçenek görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakamlar dışında kokpit de şüphesiz aracın tercihinde temel taşlardan olacak. İlk kez bugün gördüğümüz iç yaşam alanında bizleri 10,25 inçlik multimedya ekran ve 10,25 inçlik dijital sürücü panelli bir yapı karşılıyor. Oldukça yalın tasarlanan konsolda 34 litrelik bir saklama alanı sunulması dikkat çekiyor. Bununla birlikte 380 litrelik bagaj hacmi arka tarafta kullanıcıları bekliyor olacak. Avenger’ın donanımları ise güncel beklentileri karşılama konusunda zorlanmayacak. Otomatik klima, 360 derece görüş, park asistanı, ön-arka park sensörleri, adaptif sürüş destek sistemleri, kör nokta uyarısı, ısıtmalı koltuklar, 18 inçlik jant seti, Full-LED ışıklandırma grubu, ambiyans aydınlatması ve elektrikli bagaj kapağı gibi parçalar listelede yer alıyor.

İlgili video

Read More