Yıl sonunda karşımıza bir “Apple Watch Pro” modeli çıkabilirApple Watch Pro

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek ve bu modellerden zorlu sporlara özel versiyon Apple Watch Pro adını taşıyabilir.

Eylül ayındaki Apple etkinliğinde Apple Watch Series 8, yeni Watch SE ve zorlu sporlara özel Watch karşımıza çıkacak. Bu konuda bazı tahminler ortaya koyan Mark Gurman, profesyonel sporculara odaklanacak yeni modelin Apple Watch Pro adı altında karşımıza çıkabileceğini aktarıyor. Apple’ın ürün gamında çok sayıda “Pro” takısına sahip ürün olduğundan bu isim çok mantıklı görünüyor. Kafa karışıklığı yaratmayacak olması açısından da uygun duran bu isim haricinde ürün için 990-999 dolarlık uçuk bir fiyat beklentisi dışında yeni bir detay ortaya çıkmış değil. Ancak merak edilen model için daha önce önemli veriler gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta sonu Gurman, akıllı saatin 1,9 inç 410×502 piksel OLED ekran ile şimdiye kadar çıkmış en büyük Apple imzalı akıllı saat olacağını duyurdu.

Akılı saat için buna ek olarak paslanmaz çelik ya da titanyum gövde üzerine kurulacağı, Apple’ın bu saatte Watch Series 8 modellerinden farklı olarak alüminyum bir gövde kullanmayacağı aktarılmıştı. Oldukça büyük bir pile ev sahipliği yapacak gövde ile çok daha sağlam olacak akıllı saat, ekranını çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı bir cam ile koruyacak. Bu modelde tahminlere göre safir cam kullanacak Apple, Gurman’a göre modeli birçok spor için daha etkili ve detaylı takip yapabilecek hale de getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada bugün Apple Watch tarafı için bir bilgi daha tekrardan ses getirdi. Yine Gurman’a göre saatler için daha önce de gündeme gelen “düşük güç modu” halen geliştirme aşamasında yer alıyor. Yıl bitmeden çıkacak watchOS 9 içerisinde olması beklenen ancak gecikme ihtimali de olan özellik, saatlerin saat haricini birçok özelliğini kapatacak ve böylece çok uzun kullanım ömrü elde edilebilecek.

Not: Görsel temsilidir.

Apple Watch Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More