“Yerli” Rakun Pro 2 ve Pro 3 elektrikli motosikletler için açıklanan tüm özellikler

Ford Otosan, Rakun elektrikli motosiklet modellerini görücüye çıkardı. Rakun Pro 2 ve Pro 3 motosikletler için tüm özellikler haberimizde.

Ticari tarafta gerçekten çok büyük işlere imza atan Ford Otosan, geçtiğimiz günlerde Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. şirketini kurdu. Ford Otosan, Rakun markasıyla ilk olarak Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile pazara çıkacak. Peki bu “3 yıla kadar bakım gerektirmeyen sağlamlık” sunduğu iddia edilen modeller teknik olarak neler sunuyor? İşte cevaplar;

Rakun Pro 2 teknik özellikler:

-Motor gücü: 4 kW
-Batarya kapasitesi: 5 kW saat
-Azami hız: 45 km/s
-Ağırlık: Batarya dahil 145 kg
-Yerden yükseklik 150 mm
-Farlar: LED
-Şarj süresi: 4,5 saat
-Taşıma kapasitesi: 155 kg (Sürücü + yük)
-Gösterge: 5 inç TFT ekran
-Lastik çapı: Ön 100/90R14 arka 130/70-R13
-Fren: Kombine Hidrolik Disk Fren (Ön ve Arka)

Rakun Pro 3 teknik özellikler:

-Motor gücü: 4 kW
-Batarya kapasitesi: 5 kW saat
-Azami hız: 45 km/s
-Ağırlık: Batarya dahil 171 kg
-Yerden yükseklik 144 mm
-Farlar: LED
-Şarj süresi: 4,5 saat
-Taşıma kapasitesi: 179 kg (Sürücü + yük)
-Gösterge: 5 inç TFT ekran
-Lastik çapı: Ön 100/90R14 arka 2×130/70-R13
-Fren: Kombine Hidrolik Disk Fren (Ön ve Arka)

Burada en önemli kısım olan menzil seviyesi ise maalesef henüz resmi olarak açıklanmıyor.

Rakun Pro 2 ve Pro 3 kullanmak için hangi ehliyet gerekiyor?

Firmadan yapılan açıklamaya göre kullanım için B Tipi (A2 Gerekliliği yoktur) ehliyet yeterli oluyor. Yani modeller otomobil ehliyeti ile kullanılabiliyor.

Rakun Pro 2 ve Pro 3 için fiyatlar henüz net olarak açıklanmıyor

Fiyat konusunda firma ile iletişime geçtik ve net rakamları öğrendiğimiz zaman bu haberi güncelleyeceğiz. Ancak motosikletlerin ilk aşamada sadece şirketlere / kurumsal alana sunulacağını belirtelim. Modellerin genel olarak 2022 içerisinde yollara çıkarılacağı açıklanıyor. Bu arada son kullanıcıya satış da planlanıyor ve şimdilik sadece “daha sonra yapacağız” bilgisi veriliyor.

Rakun Pro 2 ve Pro 3 elektrikli motosikletler için yapılan resmî açıklamalar şöyle

“Tüm teknolojisi, tasarımı ve üretimi Ford Otosan tarafından gerçekleştirilen hafif mobilite araçlarımızla daha temiz, ekonomik ve güvenli yolculuklar yaşatıyoruz. Alternatif yakıtlara yönelen ve elektrikli ulaşım devrimi yaşanan dünyada sadece bu devrime ayak uydurmak değil, öncü olarak bir numaralı hafif mobilite şirketi olmayı hedefliyoruz.”

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise modeller için şunları aktardı: “Müşterilerimizden aldığımız ilhamla, elektrikli araç üretiminde ve ticari araç üretiminde sahip olduğumuz bilgi birikimi ile son nokta teslimatına hizmet edecek, 4’ten az tekeri olan çevreci, elektrikli bir araç üretme hayalini kurduk. İşte Rakun da böylece doğmuş oldu.

Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı, “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkânı bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti.

Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

İlgili Video

Read More