Yerli otomobil Togg, yeni yerinde meraklılarıyla buluşuyorTogg sedan

Yerli otomobil girişimi Togg, İstanbul’da özel olarak hazırlanan platformuyla halkın ön ziyaretine açıldı.

Yerli otomobil girişimi Togg için ilk seri üretim modelini sokaklara çıkartma hazırlıklarında adım adım sona geliniyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde C SUV için banttan indirme hazırlığı sürerken, aileye ikinci olarak eklenecek sedan modeli de belirli noktalarda konsept formuyla boy gösteriyor. Gerçekleştirilen hazırlıkların tamamlanmasının ardından Galataport İstanbul’a getirilen model, şehrin yerli ve yabancı misafirleri ile buluşuyor. Lansmanı ocak ayında CES 2022 kapsamında yapılan sedan, 15 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerle buluşacak.

Yerli otomobil togg sedan

Togg Sedan hakkında neleri biliyoruz?

Galataport’ta gösterime açılan Sedan modeli, ocak ayında Amerika’da gerçekleştirilen dünya lansmanıyla ilk prototipe göre hissedilir revizyonlarla dikkat çekmişti. Murat Günak liderliğinde Togg tasarımcıları tarafından geliştirilen ve Pininfarina stüdyolarında üretilen modeldeki ön cam, elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde özel tasarlandı. Jantlar da ise çok kollu stilize edilmiş lale yaklaşımı devam ediyor. İçeride C SUV’un tasarımına sadık bir yaklaşım izlense de direksiyon simidinde sportif bir yaklaşımla farklar hissediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 yılındaki prototiplerde kullanılan altyapılarla birlikte araçların baz versiyonu için 300 kilometrelik menzil verisi paylaşılmıştı. En üst versiyonlarda ise bu değerin 500 kilometreye kilometreye kadar esnediğini görmüştük. Bugün gerçekleştirilen tanıtımda sahneye çıkan CEO Gürcan Karakaş, bu verilerin devamlılığı mesajını verdi. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna erişebilecek olması da bu altyapıyı güncel pazardaki rakiplerin gerisinde kalmamasına olanak tanıyor. Modellerin performans nitelikleri ise tek ve çift elektrik motorlu olmak üzere birbirinden ayrışıyor. Tek motorlu kombinasyonda 200 beygir güç değeri, çift elektrikli motorda ise 400 beygirlik değer güncelliğini koruyor. 0’dan 100’e hızlanmasını ortalamada 4,8 saniyede tamamlayabilen modellerde maksimum sürat ise iki altyapı için de 180 km/s ile sınırlandırılıyor.

Read More