Yerli otomobil Togg sayesinde otomobil fiyatları düşebilirYerli otomobil Togg fiyatı

Yerli otomobil Togg cephesinin çıkışına oldukça az zaman kaldı. Her geçen gün gelen yeni haberlerin ardından bu sefer de modelin sektörde artan fiyatlara etkisi hakkında açıklamalar geldi.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor. Peki modelin ikinci el ve sıfır otomobil fiyatlarının düşüşüne olumlu bir katkısı olabilir mi? Sektörden bu konu hakkında bir değerlendirme geldi. Otomobil sektörü uzmanı Sercan Donikoğlu, “Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un açıkladığı otomobil satışına 6 ay ve 6.000 km sınırı fahiş fiyat artışlarının önüne geçmede çok etkili bir adım. Devletimiz vatandaşı mağdur etmemek için çok çalışıyor. Ancak kalıcı bir düşüş için yerli otomobil Togg’un piyasaya çıkması gerekiyor.

Yerli arabanın piyasaya sürülmesi durumunda yerli araca yoğun talep olacak ve araç fiyatları düşecek. 2023 yılında Togg’u yollarda görmeye başlayacağız. Müşteriler ve çevremdeki insanlar araç satın almak için Togg’un satışa çıkmasını bekliyor. Fiyatların makul olması durumunda piyasa hareketlenecek, araba fiyatları da düşmeye başlayacak. Yerli aracı destekliyoruz. Ben de yerli araç çıktığında fiyatı makul olursa alacağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG için teşvik olumlu karşılanıyor

Cumhurbaşkanı’nın yerli araca teşvik açıklaması bizleri sevindirdi. Bu zamana kadar ithal araç alıyorduk ve ödediğimiz vergi vatandaşı etkiliyordu. İthal araçlarda vergi yüzde elli iken yerli otomobilde yüzde yirmi olması talebi artıracak. Heyecanla çıkmasını bekliyoruz.” dedi

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More