Yerli otomobil TOGG Almanya’da yollarda görüntülendi


Türkiye’nin yerli otomobili Togg Almanya’daki yol testleri sırasında bir medya sitesi tarafından görüntülendi. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve yakında yollara düşecek olan yerli otomobil TOGG Almanya’da yollarda karşımıza çıktı.

Togg C-SUV’a ait “casus fotoğrafları” paylaşan INSIDEEVs isimli internet sitesi bazı farklılıkları gözler önüne serdi. Bu farklılıklara göre aracın 2019 yılında gösterilen ilk haline kıyasla özellikle arka bölümünde değişiklikler olduğu belirtildi.

Yerli otomobil TOGG Almanya’da yollarda görüntülendi

Togg’un arka bölümündeki çıkıntı hatırı sayılır derecede azaltılmış durumda. Aynı zamanda aracın arka camının da yine konsepte göre daha dikey bir şekilde konumlandığı belirtildi. Öte yandan, yayınlanan fotoğraflarda ön ve arka far tasarımlarında da farklılıklar yapıldığı göze çarpıyor.

Togg’un Gemlik’teki üretim tesislerinin açılışı 29 Ekim’de yapılacak. Uzun süredir yollara düşmesi beklenen aracın Mart 2023’ten itibaren yollarda olması da beklentiler arasında. Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, son açıklamasında, “Togg’u 2023 yılının mart ayından itibaren artık caddelerde de görmeye başlayacağız. Hızlıca üretimimizi artırarak yollarda Togg’ları görmemizi sağlayacağız. Henüz talep toplamaya başlamadık. Bunun için biraz daha vakit var. Bu konuyu yılın ikinci yarısında değerlendirebiliriz” demişti.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG merakla beklenen bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Yakında yollara düşecek olan yerli otomobil için beklentiler yüksek.

Read More

Yorum yapın