Yenilenen BMW K1600 için Türkiye tarihi verildi

BMW , lüks touring motosikleti segmentinde dikkatleri üzerine çeken yeni K1600 modellerini tanıttı. 6 silindirli modelin Türkiye çıkış tarihi de belli oldu.

Yeni BMW Motorrad K 1600 modelleri, kullanıcısının her türlü ihtiyacını karşılamak için yeniden tasarlandı. Benzersiz konfor ve performans anlayışıyla birlikte kusursuz bir seyahat tecrübesi kullanıcısına sunan Yeni K 1600 Serisi, beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yeni K 1600 modelleri, daha rafine bir sürüş deneyimine kavuşmak için yapılan teknik iyileştirmeler sayesinde daha da çekici hale geliyor. K 1600 GT, serinin çevik ve dinamik modelini temsil ederken, K 1600 GTL konforlu ergonomisi ve standart arka çantası ile daha keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor. K 1600 Bagger alçak kuyruk kesitiyle iki tekerlekli zarafet, güç ve lüksün öncüsü olarak öne çıkıyor.

Sıralı altı silindirli motorlar her zaman BMW Motorrad’ın öne çıkan modellerinin odağında yer almıştır. BMW Motorrad, K 1600 modelleriyle bu geleneği devam ettiriyor. Yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America’da kullanılan ilham verici motor, mevcut EU-5 yönetmeliklerine göre uyarlandı. BMS-O motor kontrolü, iki vuruntu sensörü ve iki ek geniş bant lambda sondası, altı silindirli motoru istenilen emisyon oranlarına kolaylıkla ulaştırıyor. Vuruntu sensörleri RON 95’in altında kalitede yakıt kullanımına izin veriyor ve motosikletin üstün seyahat özelliklerini pekiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW K1600 kalbinde de oldukça iddialı

Yapılan değişiklikler, iyileştirilen emisyon değerlerine ek olarak, altı silindirli motorun performansına da katkı sağlıyor. 160 bg güç ve 180 Nm tork üreten motor maksimum güç değerine, önceki nesle kıyasla 1000 d/d daha erken ulaşırken, maksimum tork değerine ise 5250 d/d motor devrinde ulaşıyor. Sıralı altı silindirli motor, 555 mm genişlik ve 102,6 kg ağırlık ile motosiklet seri üretimindeki en dar motor olma özelliğine sahip. Daha üstün çekiş gücü ve doğrusal hızlanma, yeni nesil motorun göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca motor tork kontrolü (MSR), hızlı vites küçültme esnasında arka tekerleğin kilitlenerek kaymasını önlemek için ani yüklemeleri serbest bırakarak (coasting mode) sürüşü daha da güvenilir kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sınıfında Öncü 10,25 İnç TFT Renkli Ekran

Yeni serinin öne çıkan donanımları arasında standart olarak sunulan entegre harita navigasyonu ve bağlantı özelliklerine sahip yeni 10,25 inç TFT renkli ekran dikkat çekiyor. Mükemmel okunabilirlik, anlaşılır menü navigasyonu ve son derece entegre bir işletim konsepti sayesinde 10,25 inç ekran, motosiklet segmentinin en iyisi olarak değerlendiriliyor. Yeni K 1600 GT ve Bagger modellerinde opsiyonel, GTL ve Grand America modellerinde ise standart olarak sunulan ses sistemi 2.0, etkileyici bir ses deneyimi sağlıyor.

Model,  Mart ayından itibaren yetkili satıcılarda yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Mustang Mach E

Read More