Yeni Toyota Crown Crossover Avalon’u tahtından edebilir!

Toyota SUV’lara olan ilginin farkında olan bir diğer otomobil üreticisi. Artık SUV’lara karşı sedanların daha az tercih ediliyor oluşu firmayı farklı projelere itiyor.


SUV satış rakamlarına bakınca, tüketicilerin SUV’lara yeterince sahip olamadığını gösteriyor. ABD’de Toyota’nın en çok satan arabası 2021’de 407.000’den fazla satılan RAV4‘tü. Yüksek sürüşlü SUV’ler para kazandırıyorlar ve bu nedenle otomobil üreticileri sedanları artık ortadan kaldırıyor.

Örneğin Toyota, 2023 model yılı için Avalon‘unu yenilememeyi tercih etti. Bu yılın başlarında, Crown’un ABD’deki Avalon’un yerini alacağını ve klas sedanın Ekim 2022’de geleceğini gösteren sızdırılmış bir bayi notu ortaya çıkmıştı.

Ama eğer Sedanlar ölmekte olan bir türse, Toyota neden Avalon‘u başka bir büyük sedan ile değiştirsin? Bestcarweb‘e göre yeni Avalon geleneksel bir sedan olarak gelmeyebilir. Aşağıda gösterildiği gibi, Japon yayını, 16. nesil Crown‘un bir tür çapraz türev olarak üretebileceğini öne sürdü.

Fastback gövde stiline sahip olsa da aşağıdaki render tüketicilerin tercih ettiği şekilde yükseltilmiş bir sürüş yüksekliğini ve kalın siyah çamurluk davlumbazını gösteriyor.

Read More

Yorum yapın