Yeni Snapdragon işlemcili OPPO Watch 3 için tarih geldiOppo Watch 3 ve Oppo Band 2

Snapdragon W5 serisi yeni nesil akıllı saat işlemcilerine sahip ilk akıllı saat modellerinden birisi OPPO Watch 3 olacak.

Yapılan açıklama göre OPPO Watch 3 akıllı saat modeli, yapılan açıklamaya göre önümüzdeki ay yani ağustos ayı içerisinde resmen lanse edilecek. Henüz W5 serisi işlemci yanında ne gibi özellikler taşıdığı bilinmeyen akıllı saatin, ileride EKG’ye sahip bir versiyonu da gelebilir bilgisi veriliyor. Hatta Watch 3 adı altında üç farklı modelin dahi pazara çıkabileceği iddia ediliyor. İşlemci özelinde bir ilke imza atacak ve yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacak akıllı saat, Snapdragon‘un yeni neslindeki tek model ise olmayacak. W5’leri temel alan bir akıllı saat modeli de Mobvoi firmasından gelecek. Yeni TicWatch modelinde yapılan resmî açıklamaya göre kesin olarak Snapdragon W5+ Gen 1 olacak.

OPPO Watch 3 ve fazlası için temel olacak işlemcilerin öne çıkan detayları şöyle: Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan işlemciler, 12 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon Wear 4100 serisinden çok daha yüksek performans ve enerji tasarrufu getiriyor. Qualcomm burada spesifik olarak iki kat daha yüksek performanstan ve yüzde 50 daha yüksek pil ömründen bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni üretim teknolojisi ile yerlerini aldıkları işlemcilerden yüzde 30 daha az yer kaplayan, bu sayede de pile daha fazla yer bırakan Snapdragon W5 Plus Gen 1 ve Snapdragon W5 Gen 1, birbirlerinden temelde AON yardımcı işlem birimi (22 nm üretim süreci) ile ayrılıyor. Plus modelde yer alan bu yardımcı işlem birimi, her zaman açık ekran özelindeki görevleri ana işlemciden kendi üzerine alıyor. Bu sayede ciddi enerji tasarrufu elde edilebiliyor.”

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

OPPO Watch 3 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More