Yeni Porsche Cayenne Turbo GT ile Pirelli birlikteliği duyurulduPorsche Cayenne Turbo GT

Sınıfında oldukça popüler olan P Zero Corsa lastikler, en yeni Porsche Cayenne Turbo GT için orijinal ekipman olarak özel geliştirildi.

Hem pist hem de yol için tasarlanan P Zero Corsa Pirelli’nin motor sporları alanındaki kapsamlı deneyimiyle geliştirilen bir hamur kullanılıyor. Porsche’nin performans taleplerini karşılamak için yakın iş birliği içinde geliştirilen lastikler, İtalyan şirketinin ‘mükemmel uyum’ stratejisini yansıtıyor. Porsche Cayenne Turbo GT’nin orijinal ekipmanı olan P Zero Corsa lastikler önde 285/35ZR22 XL (106 Y), arkada ise 315/30ZR22 XL (107 Y) ebatlarında sunulurken ‘NO’ işareti Porsche için özel olarak geliştirildiklerini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pirelli P Zero Corsa lastikler her yüzeyde mükemmel sürüş deneyimi sunmak için dünyanın en iyi yüksek performanslı otomobil üreticileriyle iş birliği içinde geliştirildi. Sırt deseninin yapısı ve hamuru her türlü sürüş koşulunda ideal kullanımın yanı sıra ıslak ve kuru zeminde mükemmel yol tutuş ve frenleme sağlıyor. Sırt deseninin iki farklı hamurdan oluşması ve asimetrik tasarımı, lastiklerin hız ve kavrama arasında doğru dengeyi yakalamasını sağlıyor. Bu lastikler, donanımı oldukları otomobillerin yarattığı yüksek enerji yüklerine karşı da güçlü bir direnç sunuyor. Lastiğin omzundaki belirgin bloklar ve ortasındaki sürekli oluk özellikle virajlarda yüksek performanstan yararlanarak aracın olması gereken çizgide kalmasını sağlıyor.

Porsche Cayenne Turbo GT ve Pirelli uyumu

19 – 22 inç arası 30’dan fazla ebadı bulunan Pirelli P Zero Corsa lastikler, dünyanın en prestijli otomobil üreticileri için geliştirildiklerini gösteren çeşitli işaretler taşıyor. Bu işaretler, otomobil ile donanımı olan lastik arasındaki özel ilişkiyi simgeliyor. Pirelli’nin ‘mükemmel uyum’ felsefesi doğrultusunda tasarlanan P Zero Corsa ; sürücüye direksiyon aracılığıyla direkt bir bağlantı vererek sportif performansını vurguluyor ve mümkün olan en iyi sürüş ve kontrolü sunuyor. Bazı P Zero Corsa ölçülerinde aracın içindeki akustik konforu iyileştirmek amacıyla Pirelli’nin gürültü engelleme sistemi (PNCS) bulunuyor. Lastiğin içindeki sesi sönümleyen bir malzemeden yararlanan bu sistem, hava titreşimlerini emerek yoldan gelen gürültüyü azaltıyor.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca

Read More