Yeni nesil Honda CR-V tanıtım öncesinde sızdı; işte değişimin ilk ipuçları

Honda CR-V

Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni Honda CR-V, güncellenen tasarım dinamikleriyle rekabette söz sahibi olmak istiyor.

HR-V üzerinde gerçekleştirdiği değişimle tasarım tarafında dikkat çekici bir adım atan Honda cephesinde gözlerimizi ailenin diğer kemik üyesi CR-V’ye çevirmiştik. Bu yıl içerisinde seri üretime hazır dinamikleriyle tanıtılması planlanan beşinci nesil için geri sayım süreci sürpriz bir sızıntıyla heyecan kazandı. Çin merkezli olarak servis edilen görüntülerde dış tasarım tarafındaki tüm değişimlerini görme şansına eriştiğimiz yeni Honda CR-V, Tucson ve Sportage gibi rakiplerine oranla daha sakin bir geçiş yaşayacak gibi görünüyor. Honda’nın daha oturaklı dokunuşlarla revize ettiği tasarım detaylarıyla birlikte, ebatları ve karakter olarak da daha büyük bir SUV hissiyatı yaratan CR-V’nin kokpit detayları için biraz daha beklememiz gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşinci nesil Honda CR-V için masadaki ilk detaylar

Yeni CR-V’nin tasarım detaylarına baktığımızda önceki nesile göre ön ve arkada çok net değişimlerin bizi beklediğini söyleyebiliyoruz. Ön bölümde slim formda tasarlanan ışıklandırma grubu ve grubun içerisine kadar uzanan ızgaradaki krom panelin bileşimi yeni yüzün karakteristik noktalarından olacak. Daha büyük tasarlanan ızgarayla birlikte ön kaputun da dördüncü nesile göre daha uzun olduğu hissiyatı şu aşamada baskın konumda. CR-V’nin artık imza haline gelmiş arka ışıklandırma tasarımı da ufak revizyonlarla korunuyor. Arka camı büyük oranda kapsayan yeni tasarım dilinin Volvo’yu akıllara getirdiğini de söylemeden edemiyoruz. Beşinci nesil Honda CR-V’nin kaputunun altında ise markanın son nesil hibrit teknolojisini görmeyi bekliyoruz. Sızıntının geldiği Çin’de 1,5 litrelik motorun 190 PS’lik versiyonu için öncelik ibaresi dikkat çekiyor. e:HEV rozetli hibrit versiyonda ise 2.0 litrelik motora yer verilmesi kuvvetle muhtemel. Ürün gamında şarj edilebilir hibrit seçeneğe de yer verilebileceği gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More