Yeni Motorola Razr katlanabilir telefon için ilk görsel sızıntı yapıldıYeni Motorola Razr katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Motorola Razr üzerine Razr 5G gelmişti. Yakında ise bir sonraki yeni Razr karşımıza çıkarılacak.


Advertisement

İlk jenerasyon Motorola Razr üzerine aynı tasarım çizgisini koruyarak getirilen ikinci jenerasyon Razr, pazarda ilk sürüm gibi çok fazla beğeni toplamamıştı. Ana rakip Samsung Galaxy Z Flip karşısında gerçek anlamda hiç varlık gösteremeyen telefonun üstüne yakında yeni Razr dahil edilecek. 91Mobiles tarafından ilk görselleri sızdırılan telefon, sürpriz olmayacağı üzere dikey yapıyı koruyor. Görsellere göre arkasında iki farklı kamera bir araya gelen telefon, selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor. Çerçeveleri biraz kalın olan telefon, gövde kalitesi açısından şimdilik pek iyi görünmüyor ve bunun arkasında potansiyel düşük fiyat yer alıyor olabilir tahmini yürütülüyor. Maven kod adıyla geliştirilen telefon, parmak izi sensörünü yanında taşıyor.

Teknik olarak bakarsak cihazın arkasında 50 megapikel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. Selfie kamerası 32 megapiksel çözünürlükte olan telefon, gücünü hemen hemen kesin olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor. Yani performans konusunda sorunu olmayacak telefon, pazara yüksek ihtimalle 8 GB / 12 GB RAM ve 256 GB / 512 GB depolama ile çıkarılacak. Bu arada telefon için ileride Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcili bir sürümün gelebileceği de söyleniyor ancak bu henüz kesinleştirilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildiğimiz kadarıyla Full HD+ 120 Hz AMOLED ana ekran taşıyan 3. jenerasyon Motorola Razr, kutusundan Android 12 ile çıkacak ve NFC’ye de sahip olacak. Halen fiyatı ve net tanıtım tarihi belli olmayan bu model, çıktığı zaman pazarda Samsung Galaxy Z Flip3 ve Huawei P50 Pocket gibi güncel cihazların karşısına çıkarılacak. Samsung’da önümüzdeki aylarda Galaxy Z Flip4 de gelecek.

Yeni Motorola Razr yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Read More