Yeni logoyla birlikte Dacia modellerine gelecek yeni donanımlar da belli oldu

Ufak dokunuşlarla marka kimliğini güçlendirmeye hazırlanan Dacia, donanım bazında da kullanıcıları memnun edecek yeni eklemelere gidiyor.

2022’nin son çeyreğiyle birlikte uzun süredir beklenen yeni marka logosunu araçlarında konumlandırmaya başlamaya hazırlanan Dacia, bu süreci bazı modeller için ufak dokunuşlarla taçlandırmak istiyor. Satış hacimleri düşünüldüğün ailenin en önemli iki üyesi olan Duster ve Sandero Stepway üzerinden detayların verildiği dokunuşlarla, araçlara ilk niteliğinde donanımlar dahil edilecek. Kokpitte konumlandırılan multimedya sisteme de yazılımsal bazda güncelleştirme geleceğini açıklayan Romanyalı üretici, artırılmış gerçeklik teknolojisini de satış sürecinde yeni bir döneme geçiş niteliğinde kullanıcılarla buluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Duster ve Sandero Stepway için yeni donanımlar

Markanın güncelleştirilen kimliğiyle birlikte kullanıcıları bazı donanım isimlerinin de yenilendiği listeler bekliyor. Bu kapsamda modele ve ülkeye bağlı olarak ürün gamının “Essential, Expression, Journey” olmak üzere üç farklı donanım seviyesi üzerinden şekilleneceğini görüyoruz. Yeni listelerinin beraberinde getireceği yeni donanımlar da günlük kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyecek parçalar üzerine kurulu. Sandero Stepway yeni planlamada cam tavanlı ilk Dacia modeli olmaya hazırlanıyor. Duster ise elektrikli katlanan yan aynalara sahip ilk Dacia modeli olmakla birlikte, yeni havalandırma ızgaraları ve yağmur sensörlü otomatik silecek sistemine kavuşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia AR ile satış sürecinde teknolojik dönem

Yeni marka kimliği ile dikkatleri üzerine çekmek isteyen Dacia, aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler için artırılmış gerçeklik uygulaması ile de yaratıcı ve çözüm odaklı bir yaklaşım sunuyor. “Dacia AR” olarak nitelendirilen destekle kullanıcılar, 1:1 ölçeğe kadar olan araçları görme ve deneyimleme olanağına erişebilecek. Uygulama sayesinde otomobiller; bir garaj, park yeri ya da sokak gibi herhangi bir gerçek mekana yerleştirilebilirken, aracın içine girmek ve istenilen bir ayrıntıya odaklanmak mümkün olabiliyor. Dacia AR, potansiyel müşterilere showroomda sergilenmeyen bir modeli yakından tanıyabilme olanağı sunuyor. Uygulamada tüm modeller ve tüm renkler konumlandırılmış durumda. Uygulama, akıllı telefon ya da tablet üzerinden ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

Read More