Yeni Kia Seltos geçirdiği evrimle kıskandırıyor

İlk duyurusunun ardından Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkarılan yeni Kia Seltos, tasarımının yanında ufak altyapı revizyonlarıyla yola devam edecek.

Kia’nın küresel ürün gamındaki en yeni yüzlerden birisi olan Seltos, özellikle Amerika pazarında önemli oyunculardan olmaya aday. Yollara çıkışının üzerinden geçen 3 yılın ardından güncelleme odağında makyaj operasyonuna alınan model, Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında ilk kez kullanıcıların karşısına çıkıyor. İlk duyurusu geçtiğimiz yaz döneminde yapılan ürün gamı için fuardaki sahneye çıkış organizasyonuyla birlikte bazı yeni bilgiler de paylaşıldı. Tasarım tarafında çok daha dikkat çekici ve premium kokan aracın kaputunun altınaki dokunuşlar da karşımızda.

Yeni Kia Seltos ile ekonomik motor tercihleri sunuluyor

Seltos’un kaputunun altına baktığımızda giriş seviyesinde 2.0 litrelik dört silindirli motorun konumlandırıldığını görüyoruz. 149 PS güç ve 180 Nm tork üreten bu motor ile birlikte turbo beslemeli daha verimli bir seçenek de tercih edilebilecek. 1,6 litrelik turbo dört silindir makine is burada 198 PS güç değeriyle karşımıza çıkıyor. Kia’nın bu motorda 7 kademeli yerine 8 kademeli çift kavrama şanzımana geçişi de dikkat çekici. Kia’nun son nesil aktif ve pasif sürüş destek asistanlarının yer aldığı paket de kayıpsız şekilde burada sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Makyajla birlikte dış bölümde alüminyum alaşım parçaların da artırıldığı Seltos’ta bu sayede kalite algısı da bir adım yukarı çekilmeye çalışılıyor. Arka tarafta da en az öndeki kadar ciddi değişimler var. Aracın bu bölümünde ışıklandırma panelini tamamen elden geçiren Kia, stop farlarını çizgi stilinde logoya kadar uzatarak dönemin modasına uyum sergiliyor. Aileye eklenen X-Line donanım paketi de 18 inçlik jeni tasarım jantlara ev sahipliği yapacak. Seltos’un kokpiti de Sportage’dan anımsayabileceğimiz yeni sistemle donatılıyor. 10,25 inçlik multimedya panel ve 10,25 inçlik sürücü ekranı tek çerçeve içerisinde güzel bir ahenk sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

MX-30 tanıtımı

Read More