Yeni Kia Niro ile Continental iş birliği duyurulduYeni Kia Niro ile Continental iş birliği duyuruldu

Continental, tam elektrikli Kia Niro hibrit ve plug-in hibrit modellerinin orijinal ekipman tedarikçisi oldu. İşte detaylar.

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, Kia’nın yeni Niro modelinin orijinal ekipman tedarikçisi oldu. Niro’nun hibrit ve plug-in modelleri fabrikadan Continental’in EcoContact 6 Q, PremiumContact 6 ve ProContact RX premium lastikleri ile çıkıyor. Avrupa, Orta doğu ve Afrika fabrikalarında tam elektrikli Niro modeline 17″ EcoContact 6 Q lastikleri takılıyor. HEV (hibrit elektrikli araç) ve PHEV (plug-in hibrit) modelleri ise fabrikadan 18″ PremiumContact 6 serisi lastiklerle çıkıyor.

EcoContact 6 Q, yalnızca üst düzey enerji verimliliği ve uzun kullanım ömrüyle değil, üstün yol tutuşu ve fren performansıyla da öne çıkıyor. Sırt profili yol yüzeyine sürekli uyum sağlayarak daha uzun bir lastik ömrünü garanti ediyor. Lastik yol yüzeyi ile temas ettiğinde özel olarak geliştirilen kauçuk bileşimi sürtünmeyi en aza indiriyor, böylece lastik daha az enerji emerek yuvarlanma direncini azaltıyor. Geliştirilen blokları, kılcal kanalları ve yan kanalları sayesinde EcoContact 6 Q serisinin gürültü seviyesi de optimize edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia gibi birçok marka Continental lastiklerini tercih ediyor

Dünyanın pek çok ülkesinde Continental, Kia Niro için test şampiyonu AllSeasonContact gibi lastik yenileme pazarında yaz, kış ve dört mevsim lastikleri de tedarik ediyor. Dünyanın her yerinden otomobil üreticileri, lider lastik tedarikçisi olarak Continental’e güveniyor.

Avrupa’daki araçların yaklaşık %33’ü montaj hattından Continental lastikleriyle çıkıyor. Continental, tam elektrikli araçlar için de lastik tedarikçisi konumunu giderek güçlendiriyor. 2021’de dünya çapında en yüksek hacimli 10 elektrikli araç üreticisinden 7‘si, orijinal ekipman olarak lastik üreticisinin yüksek teknolojideki uzmanlığını tercih etti.

İlginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More