Yeni iPhone SE için çıkış netleşti, Apple Glass konsepti ses getirdiiPhone SE

Teknoloji devi Apple, uygun fiyatlı olacak iki farklı yeni iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor. Bir model çok yakında geliyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz hafta önemli açıklamalar yaptı ve bunlar arasında yeni iPhone SE modelleri de yer alıyordu. Analistin iddialarına göre Apple iki farklı bütçe dostu “SE” üzerinde çalışıyor. Bunlardan birisinin 2022’nin ilk yarısı içinde geleceği ve 3 GB RAM taşıyacağı aktarılıyor. Bu telefonda 4,7 inç ekran beklentisi bulunuyor.

İşte bu ilk telefon, söylendiği kadarıyla kısa süre önce deneme üretimine alındı. Buradan işaretle telefonun 2022’nin ilk yarısında raflara çıkarılacağı da hemen hemen netlik kazanmış oldu.

Bu modelin 399 dolardan daha ucuz olacağı iddia ediliyor. Ancak burada aşırı düşük fiyat da beklenmiyor. Apple eğer 299 dolara çıkış yaparsa çok şaşırtır, fakat yüksek ihtimalle ise 349 doları seçecektir şeklinde yorumlar yapılıyor. Modelin Türkiye’de ise 7 bin TL altında satılması zor görünüyor.

Diğer model ise 2023 yılında gelecek 2022’de gelecek olandan farklı olarak daha büyük ekran üzerine kurulacak. Burada beklenti 5,7 inç seviyesinde yer alıyor. Bu modelin aynı zamanda 3 GB değil 4 GB RAM taşıyacağı da iddia ediliyor. Telefonlarda işlemci olaraksa yılın müsait en güncel Bionic’lerinin kullanılması bekleniyor.

Apple

iPhone SE serisi ses getirirken, Apple bir AR / VR başlık da geliştiriyor

Bugün bu başlık için hemen yukarıda gördüğünüz konsept hazırlandı. Bu yüzde 100 kesin değil ancak 2022 sonunda gelecek gibi görünen ürün gerçekten böyle olabilir. Bu tasarım Apple’ın yapabileceği bir tasarımı gösteriyor ve böyle olursa ürünün tasarım konusunda ses getirebileceğiniz gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More