Yeni iPhone SE, 5G getirecek ancak tasarım değişmiyor



iPhone SE Apple

Apple’dan yeni bir bütçe dostu iPhone SE modeli geliyor ve bu akıllı telefon hakkında taze bilgiler ortaya çıkarılmış durumda.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklarda Dylandkt’ın paylaşımına göre Apple’dan 2022’de kesin olarak yeni bir iPhone SE modeli geliyor. Bu modelin mevcut SE ile benzer eski nesil bir tasarıma sahip olduğu, telefonun 5G desteği ve güncel işlemci ile hazırlandığı belirtiliyor.

Dylandkt’a göre esas nispeten yeni nesil, iPhone 11 benzeri iPhone SE modeli 2024 yılında satışa sunulacak. Bu model yüksek ihtimalle iPad’lerdeki gibi güç tuşuna entegre Touch ID taşıyacak ve bu açıdan bir ekran çentiği olmadan pazara sunulacak.

Apple’ın 2022’de gelecek iPhone SE’de tasarımı değiştirmeyecek olması birçok kişi için üzücü görünüyor. Çünkü artık Touch ID’nin önde yer aldığı yukarıda gördüğünüz kalın çerçeveli tasarım komik kaçıyor. Artık çok daha ucuz ve basit Android telefonlarda dahi buna oranla çok daha ince çerçeveler yer alıyor.

Yeni SE’yi 5G desteğine sahip en ucuz iPhone modeli olarak pazara sunacak ve büyük ihtimalle eski tasarıma rağmen birçok pazarda büyük satış rakamlarına ulaşacak Apple, 2022’de aynı zamanda 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini de satışa sunacak. Bu telefonlar eylül ayında gelecek, yeni iPhone SE modeli ise 2022’nin ilk etkinliğinde bazı başka donanımlar ile beraber lanse edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More