Yeni Grand Theft Auto oyunu için ilk gerçek açıklama yapıldıGrand Theft Auto

Rockstar tarafından yeni Grand Theft Auto oyunu için ilk gerçek açıklama sonunda geldi. Merak edilen oyun için hiçbir detay ise verilmedi.

Rockstar, biraz önce Twitter’dan aşağıda görebileceğiniz açıklamayı yaptı ve bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerinde aktif olarak çalıştıklarını ilk defa doğruladı. Henüz oyun için bir ekran görüntüsü, çıkış tarihi ya da isim ise verilmedi. Bazı tahminlere göre GTA 6 adı altında 2024 içerisinde karşımıza çıkarılacak oyun, bazı sızıntılara ve iddialara göre diğer benzerlerinden farklı olarak zaman içinde genişleyebilir yapıda olacak. Buna göre oyun başta nispeten ufak bir harita ile çıkacak, daha sonra yeni haritalar eklenerek oyun dünyası büyütülecek. Bu sayede GTA 6, GTA 5’ten çok daha uzun süre hayatımızda kalacak.

Grand Theft Auto serisi en son “The Trilogy – The Definitive Edition” paketi ile gündeme gelmişti ve bu paket tam olarak efsane GTA3, Vice City ve San Andreas oyunlarını geleceğe taşımıştı. Oyunların grafikleri pek fazla beğenilmedi ancak yine de Rockstar bu yapımlardan ciddi şekilde satış yaptı. Firma geçtiğimiz ay bu paket için grafikleri daha oynanabilir ve iyi seviyeye getireceklerini açıklamıştı.

Hepsine ek olarak yakında GTA 5’in yeni nesil konsol yaması da yakında çıkacak. Evet, halen bilmeyenler için GTA 5 yeni nesil konsollara da taşınacak. Bunun için verilen tarih ise tam olarak 15 Mart 2022.

Many of you have been asking about a new entry in the Grand Theft Auto series.

With every new project, our goal is always to significantly move beyond what we’ve previously delivered. We’re pleased to confirm that active development for the next entry in the series is underway.

— Rockstar Games (@RockstarGames) February 4, 2022

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More