Yeni Bitcoin adreslerinin sayısı düşüyor! BTC için ne anlama geliyor?


Kripto para piyasasının çoğu, kısa bir toparlanma döneminden sonra düşüş eğiliminde işlem görmeye devam ediyor. Amiral gemisi dijital varlığı Bitcoin ( BTC ) etrafındaki kamuoyu hissi, kripto para birimindeki yeni adreslerin azalmasına sebep oluyor.

Yeni Bitcoin adreslerinin sayısı düşüyor! BTC için ne anlama geliyor?

Kripto analisti Ali Martinez tarafından 25 Mayıs’ta yayınlanan tweet’e göre, BTC ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısı son birkaç gün içinde düştü ve 24 Mayıs itibariyle ortalama 376.488’e ulaştı.

Yeni BTC adresleri son 1 aydır. Kaynak: Ali Martinez

Kripto ticareti uzmanının tweet ile birlikte yayınladığı grafiğe göre, 20 Mayıs öncesi yedi günlük hareketli ortalamaya göre yeni Bitcoin adreslerinin sayısı 425.000 civarındaydı, bu da bu arada bu sayının yaklaşık %11,41 düştüğü anlamına geliyor.

Bitcoin gemisinden atlayan balinalar da mı?

Aynı zamanda, Bitcoin balinalarının sayısı veya en az 1.000 Bitcoin tutan adreslerin sayısı da kayıp kaydetti. Ali Martinez’in 25 Mayıs’ta tweetlediği başka bir çizelgeye göre:

“1.000 BTC’den fazla bakiyeye sahip adreslerin sayısı 12 Mayıs’tan bu yana %1,87 azaldı.”

Balina adresleri son 1 aydır. Kaynak: Ali Martinez

Martinez’e göre, “23 Bitcoin balinası ağdan ayrıldı veya son on gün içinde varlıklarını dağıttı.” Şu anda, Bitcoin balinalarının sayısı 2.203’te, bu da Bitcoin balinalarının sayısının 2.280 civarında olduğu Nisan ayına göre önemli bir düşüş.

Durum böyleyken, Bitcoin şu anda 30.000 doların çok altında işlem görüyor. özellikle yayınlandığı tarihte 28.782 dolardan. Bu, gün içinde %2,57’lik bir düşüş ve yedi gün öncesine kıyasla %2,91’lik bir düşüş. 

Bu göstergeye göre en büyük kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 548.30 milyar dolar iken, toplam kripto para piyasa değeri son bir günde %4.16 düşerek 1.21 trilyon dolara düştü.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın