Yemeksepeti, Jet Ski ile teslimat yapmaya başladı [Video]Yemeksepeti Jet Ski

Yemeksepeti, şimdilik sadece Marmaris merkezli olarak Jet Ski ile teslimat yapmaya başladıklarını duyurdu, bir video yayınladı.

Son dönemde geçilen son tasarım ile büyük eleştiriler alan ve bu yüzden ciddi oranda kullanıcı kaybetmeye başlayan Yemeksepeti tarafından yayınlanan ve Jet Ski ile teslimat sürecini gözler önüne seren videoya şu açıklama düşüldü: “Türkiye’de yemeğin ve h-ticaretin öncü markası Yemeksepeti olarak, inovatif teslimat hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik. Marmaris Koyu’nda bulunan teknelere, bölgedeki üye restoranlardan Jet Ski ile teslimat hizmetine başladık.” Yemeksepeti, geçtiğimiz aylarda da İstanbul’da otonom robotlar kullanarak teslimat için bazı testler gerçekleştiriyor haberiyle gündemde ses getirmişti. Resmi olarak “Yemeksepeti YEBO” adı altında yürütülen Bağdat Caddesi merkezli testler kapsamında yerli girişimlerden olan Delivers.ai imzalı bir robotik sistemin kullanıldığı görülmüştü. Burada amaç, kısa mesafeli yemek siparişlerini kişilere hızlı şekilde ve motorlu kurye kullanmadan ulaştırmaktı.

Kaldırımlarda çevreye çarpmadan gidebilmesi için tasarlanan bu araçlar, yapıları gereği bünyelerindeki yemekleri sıcak tutabiliyor ve hırsızlığa karşı gelişmiş güvenlik önlemleri taşıyor. Uzaktan devamlı olarak takip edilebilen bu otonom araçlar, ihtiyaca bağlı olarak farklı boyutlarda da tasarlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YEBO otonom robot modelleri, 5 Mayıs itibariyle İstanbul Caddebostan’da hizmete girdi. YEBO’ların zamanla tüm Türkiye’ye yayılması hedefleniyor. 15 cm’e kadar kaldırım tırmanabildiği aktarılan YEBO robot, değiştirilebilir batarya sistemi kullanıyor ve böylece sürekli operasyonel olabilir.

Yemeksepeti adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Read More