YemekSepeti hacklenme iddialarına şirketten açıklama geldi!


Dün sosyal medya YemekSepeti’nin hacklenmesi olayıyla karıştı. Kısa sürede gündeme oturan olay da binlerce kullanıcının verilerinin çalındığı iddia ediliyordu. Türkiye’nin en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan YemekSepeti tarafından konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Şirket açıklamasında “kötü niyetli bazı kişilerin kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek yayınlama tehdidiyle fidye talebinde bulundukları” belirtildi. 

YemekSepeti hacklenme iddialarına şirketten açıklama geldi!

Hacklenme olayı kısa sürede sosyal medyanın da gündemine oturdu. Ancak henüz şirketten bir açıklama gelmediği için her şey iddia seviyesinde kalıyordu.

Bilgilendirme: pic.twitter.com/HiQ5uOJ1vj

— Yemeksepeti (@yemeksepeti) November 15, 2021

Şirket açıklamasında “Yemeksepeti olarak bu tip yasadışı talepleri değerlendirmeye dahi mümkün olmadığını belirterek, konuyla ilgili tüm resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı ifade etmek isteriz” ifadelerine yer verdi.

“Yemeksepeti olarak kullanıcı verilerini korumanın en temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik tedbirlerimiz en üst düzeyde aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla bağlantılı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığı uzman ekiplerce detaylı bir şekilde araştırılmış, herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığı kesinlikle tespit edilmemiştir. Diğer taraftan, bir veri hırsızlığı yaşanması durumunda yapılması gerekenler kanunlarla açıkça belirlenmiş olup, Yemeksepeti olarak bugüne kadar yaptığımız gibi kanunlara uygun şekilde açık ve şeffaf bir süreç yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

Read More

Yorum yapın