YemekSepeti boykot kampanyası büyüyor


Yemeksepeti ve Banabi kuryeleri, maaşlarına yapılan düşük zammı protesto etmek için eylemlerini sürdürüyor. Kuryeler üçüncü kez kontak kapattı. Şirketin İstanbul Levent’teki Genel Müdürlüğü önünde toplanan sendikalı kuryeler insanları uygulamayı silmeye ve boykota davet ediyor.

Kuryeleri temsilen Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Bugün Türkiye’nin dört bir tarafında Yemeksepeti’nde çalışan işçi kardeşlerim İstanbul’da başlayan ve diğer bölgelerde de yayılan bu direnişe kontak kapatarak depolarında işe çıkmayarak bu mücadeleye katılmaktadırlar” dedi.

YemekSepeti boykot kampanyası büyüyor

yemek sepeti

Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Küçükosmanoğlu, eylem sırasında bir açıklama yaptı. “Bugün hak mücadelemizin, ekmek kavgamızın bugün üçüncü günü” diyen Küçükosmanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün hak mücadelemizin, ekmek kavgamızın bugün üçüncü günü. Bugün geçmiş günlere göre daha güçlüyüz. Türkiye’nin dört bir tarafında Yemeksepeti’nde çalışan işçi kardeşlerim İstanbul’da başlayan ve diğer bölgelerde de yayılan bu direnişe kontak kapatarak, bana bir depolarında işe çıkmayarak bu mücadeleye katılmaktadırlar. Bugün Ankara’da, Eskişehir’de, İzmir’de de basın açıklamaları, eylemler var. Adana’dan, Bursa’dan, Türkiye’nin değişik depolarından görüştüğümüz arkadaşlarımız da bu direnişle birlikte, bu direnişe işi yavaşlatarak dahil oluyorlar.”

Eyleme destek de Twitter kullanıcılarından geldi. Bir çok Twitter kullanıcısı uygulamayı silerek YemekSepeti’ni boykot etmeye davet ediyor. Eylemler şu anda devam ediyor.

Read More

Yorum yapın