Yapay zekâ mucizesi DALL-E sonunda herkese açıldıDALL-E LOG Görsel / Can Tunçer

OpenAI tarafından geliştirilen ve sürekli olarak ses getiren gelişmiş yapay zekâ sistemi DALL-E için macera esas şimdi başlıyor.

Son dönemde birçok farklı rakip kazanan OpenAI imzalı DALL-E teknolojisi, gelişmesini sürdürüyor ve artık herhangi bir bekleme sırası ya da davetiye olmadan herkes tarafından kullanılabiliyor. Direkt olarak buradan ulaşabilen ve bizim hazırladığımız yukarıdaki gibi tasarımlar (Kanatlara sahip bir telefon cümlesinden çıkan sonuç) için rahatlıkla kullanılabilen sistem, üye girişi gerektiriyor ve sınırsız tasarım kotası vermiyor. Firma kişilere ilk aşamada ücretsiz olarak kullanılabilecek 50 kredi veriyor. Daha fazla tasarım üretimi için ekstra kredi satın alınması gerekiyor. Firma kullanıcılara 115 krediyi 15 dolara satıyor.

Peki DALL-E tam olarak nedir? Üzerinden bir kez daha geçmek adına bu teknoloji sayesinde yazılan basit cümleler ile gerçekçi tasarımlar / çizimler / fotoğraf oluşturabiliyor. Uzun zamandır üzerinde geliştirme yapılan ve son aşamada çok gerçekçi sonuçlar çıkarabilir hale gelen sistem, belirli fotoğraflar üzerine obje ekleyebilecek kapasiteye de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda süreçte sadece yazarak fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak da mümkün olabiliyor. Sistem bir cümle için sadece bir fotoğraf sonucu vermekle de yetinmiyor. Kişilerin karşısına birçok farklı varyasyon getiriyor. Sistem ayrıca artık kişilerin yüzlerini de değiştirebiliyor.

Yazı ile yaratıcılık arasında bir bağ kuran etkileyici sistem DALL-E, sürekli olarak daha iyi hale getiriliyor, her tasarım sonrasında kendisini geliştiriyor. Gelecek için büyük imkanların kapısı aralayan sistem, çıkışı öncesinde kötü kullanımlardan uzak hale getirilmeye çalışılıyor.

DALL-E yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More