Yapay zeka destekli ve dokunmatik ekranlı ev çözümü: Samsung Home Hub

Samsung, tablet ve dokunmatik ekran çözümü Home Hub‘ı duyurdu. CES Fuarı‘nda tanıtılan sistem SmartThings ve yapay zeka desteğiyle geliyor.

Ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan Home Hub, kişiselleştirilmiş ve bağlantılı bir ev deneyimi vadediyor.

Samsung Home Hub ile kullanıcılar günlük rutinlerini yönetebiliyor. Kullanıcılar evlerinin günlük bakımını tek cihazdan gerçekleştirebiliyor. Home Hub, bir ev kumandası olarak evin tamamında bağlantılı ve kapsamlı bir kontrol sistemi vadediyor. Samsung Home Hub, piyasaya sürüldüğü andan itibaren Samsung akıllı cihazlar da dahil olmak üzere ‘SmartThings’ ekosistemindeki tüm cihazlara bağlanabilecek.

Samsung Home Hub, 8,4 inç boyutunda özel bir tablet olarak öne çıkıyor. Samsung Home Hub’da bulunan iki mikrofon ve iki hoparlör bildirimleri kolayca duymayı ve Bixby sesli asistanı kullanmayı sağlıyor. Yüksek performanslı mikrofonlara sahip Samsung Home Hub, yuvasındayken daha geniş bir mesafeden sözlü komutları algılayabiliyor. SmartThings hizmetleri yemek pişirme, giysi bakımı, evcil hayvan, hava, enerji ve ev bakım sihirbazı özelliklerinde kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konu hakkında açıklamada bulundu

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Bölümü Müşteri Deneyimi Başkanı Hyesoon Yang, ”Samsung Home Hub, akıllı evler için kusursuz bağlanabilirlik sağlarken, kullanıcıların yaşamlarını onların tercihlerini anlayarak ve akıllı ev aletlerini buna göre ayarlayarak kolaylaştırıyor. Cihazlarımızın bağlantı yeteneği ve Samsung Home Hub’ın sezgisel arayüzü sayesinde evdeki herkes evle ilgili kendi sorumluluğunu kolayca yerine getirebiliyor” diye konuştu.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More