Yamaha, 2022’de modern tasarımlı iki elektrikli motosiklet satışa sunacak

Yamaha elektrikli motosiklet

Yamaha E01

Yamaha elektrikli motosiklet

Yamaha E02

Dünyanın en büyük motosiklet firmalarından Yamaha, 2022’de modern tasarıma sahip iki elektrikli motosiklet satışa sunacak. İşte ilk detaylar;

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Yamaha, sürpriz olmayacağı üzere elektrikli furyasını kaçırmayacak. Bu bağlamda firmadan 2022’de kesin olarak iki yeni elektrikli motosiklet gelecek.

Hatta ortaya atılan son bilgilere göre bunlar daha önce gösterilen E01 ve E02 isimli konseptler üzerine kurulacak. Eğer üretimde büyük değişiklikler olmaz ise motosikletlerin tasarımları direkt olarak sayfada gördüğünüz gibi olabilir.

Aşırı uçuk olmayan ve fütüristik çizgiyi güzel şekilde benimseyen bu motosikletler, ilk olarak 2019 Tokyo Motor Show kapsamında gösterilmişti. Bu iki modeli hem Avrupa hem de Asya pazarlarına getireceği aktarılan firma, E01 modelini 125cc sınıfının konumuna oturtacak ve modele yüksek ihtimalle 15 beygirlik (11 kW) elektrik motoru koyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma daha altta yer alan E02 modelini ise 50cc sınıfının konumuna oturtacak ve modele yüksek ihtimalle 5,3 beygirlik (5 kW) elektrik motoru koyacak. Bu iki model de bu yapı nedeniyle sadece şehir içi kullanımına odaklanacak.

Henüz fiyatları hakkında bilgilerin olmadığı Yamaha imzalı elektrikli motosiklet modelleri, birçok pazarda çok ses getirebilir. Bu pazarlar arasında Türkiye’nin de olmasını umut ediyoruz.  Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok.

Read More