Xiaomi’nin patronu Lei Jun, şirketin ilk elektrikli aracını bizzat kendisi test ediyor!


Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin gizemli ilk elektrikli otomobil projesi emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan görsellere baktığımızda testleri bizzat şirketin sahibi Lei Jun yapıyor.

Xiaomi CEO’su bizzat direksiyon başında

Lei Jun’un bizzat direksiyon başına geçip test ettiği elektrikli araç yine en iyi şekilde kamufle edilmiş. Lei Jun aracın kış performansını ve bataryasının zorlu şartlara dayanıp dayanamayacağını test ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Xiaomi’nin elektrikli otomobili henüz nihai bir tasarıma sahip değil. Şirket önümüzdeki yıla kadar araca son şeklini vermeyi planlıyor.

Araçla alakalı şimdiye kadar bilinen tek detay sedan coupe bir gövdeye sahip olduğu. Şirketin ilk olarak sunacağı kasa versiyonu sanırız Sedan coupe birleşimi bir tasarımla gelebilir.

Lei Jun Xiaomi'nin elektrikli araacını bizzat kendisi test ediyor!

Xiaomi yetkilileri ve CEO Lei Jun, aracı bu kez kış koşullarındaki batarya odaklı bir dizi teste çıkarmış. Elektrikli araçlar için bu gerekli çünkü kış şartları elektrikli otomobiller için bilinen en büyük problem. Xiaomi’nin bu projeyi gerçekten ciddiye aldığını gözlemlemek oldukça iyi. Şirket belki de “Ucuz elektrikli araç böyle yapılır” diyerek piyasaya sağlam bir rakip sunabilir.

Xiaomi sadece Çin’de değil, tüm dünyada son derece popüler olan bir şirket ve bu proje gerçekten çığır açan bir ürüne vesile olabilir.

Xiaomi’nin elektrikli otomobil piyasasında gerçekten potansiyeli olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın