Xiaomi’den üstün başarı! Tüm rakiplerini geride bıraktı


Çinli teknoloji devi Xiaomi son yıllarda ciddi başarı elde etmiş durumda. Gerek ürünleri gerekse global anlamda ismini duyurmaktaki başarısı ile sektörde şu anda en eski köklü rakiplere bile ciddi bir rakip konumuna geldi.

Şirket sunduğu fiyat performans ürünleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle belli pazarlara yönelik sunduğu cihazlar ile gündeme gelen marka bu kapsamda adını duyurmaya devam edecek gibi.

Xiaomi’den üstün başarı! Tüm rakiplerini geride bıraktı

xiaomi

Xiaomi Group, son dönemlerde özellikle başarı üstüne başarı elde ediyor. Şirket 2022 Fortune Global 500 listesinde 266. sırada yer alarak dikkat çekti. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan küresel teknoloji şirketi, üst üste dört yıldır listedeki yükselişini devam ettiriyor.

Xiaomi, kuruluşundan yalnızca dokuz yıl sonra 2019 yılında Fortune Global 500 listesine ilk kez 468. sıradan giriş yapmayı başardı. Hızla büyüyen şirket 2020 yılında 422. sıraya, geçen yıl ise 338. sıraya yükseldi. Buda nispeten yeni bir şirket için büyük bir başarı diyebiliriz. Fortune’a göre, ilk kez 2019 yılında Fortune Global Listesine giriş yapan Xiaomi, dört yılda 200’den fazla sıra yükselerek en hızlı yükselen Çinli teknoloji şirketi oldu.

Xiaomi’nin gelirleri ise son yıllarda zirveye ulaşmış durumda. Xiaomi Grubu’nun 2021 yılındaki toplam geliri, yıllık %33,5 artışla 328,3 milyar RMB oldu. Fiyat performans ürünleri ile artan enflasyona rağmen kullanıcılarına oldukça iyi fırsatlar sunan şirket adını uzun süre daha duyurmaya devam edecek.

Read More

Yorum yapın