Xiaomi yine yaptı yapacağını! Yeni rekor kırıldı


Birkaç hafta süren sızıntılar ve söylentilerin ardından Xiaomi, şirketin yeni nesil Xiaomi 12 ve 12 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarını 28 Aralık’ta Çin’in kendi iç pazarında piyasaya süreceğini doğruladı.

Bugün, Xiaomi’nin Kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Weibo hesabında, yakında çıkacak olan Xiaomi 12’nin ekranının DisplayMate tarafından A+ derecelendirmesi ile onaylandığını gösteren bir teaser posteri paylaştı. Ayrıca, akıllı telefonun DisplayMate için ekranla ilgili 15 yeni kayıt oluşturduğunu ancak bununla ilgili daha fazla ayrıntının bilinmediğini de ekledi.

Lei Jun, Xiaomi 12‘nin hassas ekran ve dayanıklılık deneyimini hesaba katan, 16.000 seviyeli ekran parlaklık ayarını destekleyen ve koruma için daha sağlam bir Corning Gorilla Glass Victus’a sahip olan yüksek hassasiyetli bir AMOLED ekran kullandığını ortaya koydu.

Xiaomi yine yaptı yapacağını! Yeni rekor kırıldı

xiaomi

Spesifikasyonlara gelince, her iki akıllı telefonun da en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından desteklenmesi bekleniyor. Son zamanlarda, Geekbench tarafından sızdırılan bir kıyaslama testinde, amiral gemisinin Pro varyantı tek çekirdekli testlerde 1246 ve çok çekirdekli testlerde 3903 puan aldı.

Akıllı telefonların, 28 Aralık’ta en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarla birlikte resmi olarak piyasaya sürülecek olan Android 12 işletim sistemine dayalı MIUI 13 özel kullanıcı arayüzü ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor. Raporlara inanılırsa, Xiaomi, Xiaomi 12 serisinde ikiden fazla modeli piyasaya sürecek ancak tüm modellerin önümüzdeki hafta resmiyet kazanıp kazanmayacağını göreceğiz.

Read More

Yorum yapın