Xiaomi, yazılım desteği kesilen telefon listesini güncelledi [4 Haziran]

Akıllı telefon pazarının dev isimleri arasında yer alan Xiaomi, kısa süre önce yazılım desteği biten telefonları için EOS listesini güncelledi.

Her akıllı telefon modelinin donanımlarına bağlı olarak bir yazılım destek ömrü bulunuyor. Çünkü yeni çıkan Android sürümleri, uygulama ve oyunlar daha güçlü donanımlar ve teknolojiler gerektiriyor. Bunlara çok eski telefonlar uyum sağlayamaz hale gelince firmalar yazılım desteğini kesiyor. Bu konuda elbette Xiaomi de adımlar atıyor. Hatta firmanın yazılım desteği kesilen telefonları için bir EOS (End-of-Support) listesi bulunuyor. İşte bu liste kısa süre önce güncellendi. Son durumda aşağıdaki telefonlar artık Xiaomi’den herhangi bir yazılım güncellemesi almayacak:

Xiaomi:MI 1, MI 2, MI 2A, MI 3, MI 4, MI 4S, MI 4c, MI 5, MI 5s, MI 5s Plus, MI 5c, MI 5X, MI 6, MI 6X, MI 8 SE, MI Note, MI Note 2, MI Note 3, MI Note Pro, MIX MIX 2, MI MAX, MI MAX 2, MI A1, MI A2, MI A2 Lite, MI Pad, MI Pad 2, MI Pad 3, MI Pad 4, MI Pad 4 Plus, MI MAX 3, MI 8 Lite, MIX 2S, MI MIX 2S, MI 8 Explorer Edition, MIX 3, MI MIX 3, MI 8 UD, MI 9 SE ve Mi Play”

Redmi: “Redmi 1, Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2A, Redmi 3, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi Note 1, Redmi Note 1S, Redmi Note 2, Redmi Note 2 Pro, Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Pro, Redmi 6, Redmi 6 Pro, Redmi 6A, Redmi S2, Redmi Y2, Redmi Note 6 Pro, Redmi Go, Redmi Note 7, Redmi Note 7S, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20, Redmi 7 ve Redmi Y3,”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu telefonları kullanan kişilerin, güvenlikleri için başka telefonlara geçmesinde büyük bir fayda bulunuyor. Ana Android güncellemesi değil ancak güvenlik güncellemelerinin gelmemesi büyük sorunlar doğrulabilir.

Not: Ana görsel temsilidir.

Xiaomi listesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Read More