Xiaomi ve Leica güçlerini birleştirdi! Temmuzda yeni cihaz geliyor!


Daha önceki bazı söylentilerden sonra, bugün Xiaomi nihayet Leica ile “uzun vadeli stratejik işbirliğini” doğruladı. Şirketlet Temmuz 2022 lansmanından önce birlikte bir amiral gemisi akıllı telefon geliştirmeyi planlıyor. Bu, Alman kamera firmasının Sharp, Huawei ve Panasonic’ten sonraki en son mobil görüntüleme işbirliği olacak.

Xiaomi ve Leica güçlerini birleştirdi! Temmuzda yeni cihaz geliyor!

xiaomi ve leica cihaz

Xiaomi, ünlü bir kamera markasının fotoğrafçılık bilgi birikiminden yararlanan ilk Çinli telefon üreticisi değil. 2020’nin sonlarında Vivo, Sony ve Nokia’nın ayak izlerini takip etti ve en son sürüm X80 serisi olmak üzere Zeiss ile güçlerini birleştirdi. Daha yakın zamanlarda, Oppo ve OnePlus, Find X5 serisi ve OnePlus 10 Pro dahil olmak üzere Hasselblad ile ortaklaşa geliştirilen telefonları piyasaya sürmeye başladı.

Xiaomi, yaklaşmakta olan bu ürün hakkında fazla bir şey paylaşmadı, ancak cihaz, her zamanki klasik görüntüleme estetiği ve Leica’nın filtreleriyle birlikte Qualcomm’un yepyeni Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisine sahip olacak. İsim olarak, ya “Xiaomi 12 Ultra” olacak ya da muhtemelen bir “Xiaomi 13″ serisini başlatacak. Basın açıklamasında CEO Lei Jun, “bu işbirliği Xiaomi’nin görüntüleme stratejisine güçlü bir destek sağlayacak” dedi. Temmuz ayında daha fazlasını öğreneceğiz. Bu yaz teknolojik ürünler açısından heyecanlı gelişmeler gelmeye devam edecek.

Read More

Yorum yapın