Xiaomi resmen duyurdu: “Oyun odaklı Black Shark 5 serisi geliyor”Black Shark 5

Xiaomi alt markalarından Black Shark, yakında yeni telefonlarını tanıtacak. Firmadan oyun odaklı Black Shark 5 serisi geliyor.

Xiaomi tarafından bazı modelleri Türkiye’de de satılan Black Shark, elbette 2022’de de boş durmayacak. Spesifik olarak “oyun telefonu” pazarına odaklanan firma, 30 Mart tarihinde karşımıza yeni geliştirdiği Black Shark 5 serisi ile çıkacak. Kaynaklara göre bu seride 5 RS ve 5 Pro isimli iki farklı telefon modeli olacak. Güçlerini yüksek ihtimalle Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak telefonlar, en üstte 16 GB RAM ve 512 GB depolama taşıyacaklar. 120W hızlı şarj sunması da beklenen oyun telefonları, yüksek ihtimalle çok yakında yayınlanan posterlerde gösterilen kilit detaylarıyla beraber karşımıza çıkarılacaklar. Peki bu oyun telefonlarının normal telefonlardan farkı ne?

Kısaca açıklayalım. Bu modeller spesifik olarak yüksek oyun performansına özel olarak hazırlanıyor. Bu sınıftaki birçok cihazda çok gelişmiş / büyük / güçlü soğutma sistemleri oluyor. Böylelikle oyun sırasında performans düşmüyor. Hatta bazı seçeneklerde aktif fan kullanılıyor. Fan ile beraber işlemciden sonuna kadar yararlanılabiliyor.

Oyun telefonları aynı zamanda yatay kullanıma özel olarak tasarlanan cihazlarda. Bu açıdan oyun telefonları elde tutmayı kolaylaştırmak adına üstten ve alttan kalın çerçevelere sahipler. Oyun telefonlarının bir farkı da normal telefonlarda olmayan fiziksel yan butonlara sahip olmaları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yana konumlandırılan bu butonlar her oyun için özel olarak kişiselleştirilebiliyor ve böylece navigasyon haricinde dokunmatik ekranı kullanmaya gerek kalmıyor. Bu fiziksel butonların geri bildirim yapabilen versiyonları da bulunuyor. Bu da oyundan alınan keyif artırıyor.

Oyun telefonu pazarında Xiaomi ve Black Shark dışında Lenovo, Asus ve ZTE gibi firmalar da yer alıyor. Samsung, Huawei ve OPPO gibi isimler bu alana henüz giriş yapmıyor.

Black Shark 5 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More