Xiaomi MIX Fold 2 katlanabilir telefon gövde konusunda iddialı olacakXiaomi MIX Fold 2 katlanabilir telefon

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’den bu yıl bir Xiaomi MIX Fold 2 katlanabilir telefon modeli gelecek gibi görünüyor.


Advertisement

Tasarımını yukarıda gördüğünüz Xiaomi MIX Fold üstüne konumlandırılacak katlanabilir telefon modeli Xiaomi MIX Fold 2, birçok farklı kaynaktan gelen bilgiye göre 2022 bitmeden lanse edilecek ve özellikle gövde konusunda iddialı olacak. Sağlam kaynak Ice Universe’nin paylaşımına göre telefon pazarın kendi sınıfındaki en ince ve hafif modellerinden birisi olacak. Bu açıdan yatay katlanabilir telefonları ağır ve kalın bulanları memnun edecek telefon, kaynağa göre dışında yerini aldığı modelden çok daha iyi bir ikincil ekran taşıyacak. Bu sayede telefonun ana ekranını sürekli olarak açmaya gerek kalmayacak, birçok işlem dış ekrandan halledilebilecek. Bu sayede telefonun menteşe ve iç katlanabilir ekran ömrü de artacak.

Çıktığı zaman direkt olarak yakında lanse edilecek Samsung Galaxy Z Fold4 rakibi olacak Xiaomi imzalı yeni katlanabilir telefon, gücünü çok yüksek ihtimalle önümüzdeki haftalarda lanse edilecek Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak. Daha önce 360 derece menteşe ile dünyada bir ilke imza atacağı iddia edilen telefon, bu menteşe ile ilk sürümden çok daha farklı bir deneyim sunabilir. Bu henüz kesin değil ancak gerçek çıkarsa aşağıdakine benzer bir yapı karşımıza çıkabilir:

LG 360 Foldable OLED 2

-360 derece katlanabilir ekranlar, geleceğin mobil cihazlarını şekillendirebilir.-

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre Xiaomi bu yıl bir Xiaomi MIX 5 akıllı telefon modeli tanıtmayacak. Bu normalde çok etkileyici olması hayal edilen modelin 2023 yılına kaldığı aktarılıyor. Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak bilgi gerçekten sürece hâkim bir kaynaktan geliyor.

Buradan işaretle yeni yılın tek MIX modeli MIX Fold 2 olabilir. Ancak şunu belirtelim. İlk model gibi ikinci modelin de Türkiye’de satılması maalesef pek olası değil.

Xiaomi MIX 5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More