Xiaomi MIX 5 ve MIX 5 Pro tanıtıldı! İşte detaylar!


Akıllı telefon Xiaomi MIX 4 ile henüz 4 ay önce tanışmıştık ve halefi hakkında haberler gelmeye şimdiden başladı. Yeni serinin 2022’nin ilk yarısında olmak üzere iki varyantta gelmesi bekleniyor.

Xiaomiui, sosyal ağ Twitter‘da Xiaomi’nin zaten MIX 4’ün halefini hazırladığına dair bilgileri paylaştı. MIX 5 ve MIX 5 Pro akıllı telefon çifti, önümüzdeki yıl Mart ayı gibi erken bir tarihte tanıtılabilir.

Thor ve Loki geliyor

19 Kasım’da şirket, 2203121C ve 2203121AC model numaralarına sahip iki yeni mobil cihazı kaydetmişti. Sonundaki C harfi, bu cihazların yalnızca Çin için modeller olduğunu gösteriyor. Bu modellerin adları ise Thor ve Loki.

New Xiaomi Mix 5 devices spotted and will be introduced in March!https://t.co/Tc8XiFEHAB pic.twitter.com/TUpahvuks5

— xiaomiui | Xiaomi & MIUI News (@xiaomiui) November 19, 2021

Xiaomi’nin üzerinde çalışmak istediği şey, ekranın altına gizlenmiş bir ön selfie kamera teknolojisi. Bu teknoloji, Xiaomi MIX 4‘ün ana yeniliğiydi. İyi sonuçlar veren teknoloji, neredeyse görünmez ancak hala iyileştirilmeye ihtiyacı vardı.

Çinli devin yeni seri için mevcut 120 W‘dan bile daha hızlı şarj etmeye hazırlandığına dair daha önce bilgiler paylaşıldı. 200 W‘a kadar hızlı şarjlardan bahsediyoruz. Bazı kaynaklar, şirketin bu akıllı telefonların tanıtımında gösterebileceği yenilikler arasında 200W teknolojisinin olduğunu belirtiyor.

Xiaomi MIX 4‘ün yalnızca Çin iç pazarı için tanıtıldığını biliyoruz. Bu nedenle böyle bir politikanın tekrar olup olmayacağını çok merak ediyoruz. İki varyantta bir yenilik olacağı için bunlardan en az birinin global pazarda da yer alacağını düşünüyoruz.

Yeni MIX 5 serisinin ülkemizde de tanıtılmasını istermiydiniz? Yorumlarını belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın