Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro için ilk iddialar ortaya atıldıXiaomi Mix 5

Xiaomi’nin Mix serisi her zaman ses getirdi ve 2022’de de bu konuda bir adım atılacak. Yeni yılda Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro gelecek.

Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, kaynaklara göre 2022 için planlanan Xiaomi’nin en önemli amiral gemileri arasında yer alıyor. Güçlerini hemen hemen kesin olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak telefonlar, söylentiler doğru çıkarsa Xiaomi’nin yeni nesil görüntü işlemcisi Surge C2 üzerine kurulabilir. Ancak bu konu henüz kesin detaylara sahip değil. Kaynaklar telefonlardan Mix 5’in Surge C1 ile, Mix 5 Pro’nun ise Surge C2 ile pazara sunulma ihtimalinin olduğunu aktarıyor.

Xiaomi’nin ilk olarak Mix Fold ile beraber kullanmaya başladığı kendi tasarımı işlemcisi Surge C1, direkt olarak kamera ve görüntü işleme konusunda ana işlemciye yardımcı oluyor. Bu yardımcı işlemcilere gerçek zamanlı güzellik filtreleri, HDR ve tonal düzeltme gibi konularda ihtiyaç duyuluyor.

Yapılan ilk sızıntılara göre telefonların önünde 48 megapiksellik bir selfie kamerası olacak. Arka kamerada ise iki telefon biraz farklılaşacak. Buna göre Mix 5’in arkasında 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 2x telefoto kameralar bir araya gelecek. Xiaomi Mix 5 Pro ise arkasında 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 5x telefoto kameraları bir araya getirecek.

Kamera tarafında ağırlıklı olarak Sony imzalı sensörler üzerine kurulacak Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, henüz tam olarak ne zaman lanse edilecek bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın merak edilen uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More