Xiaomi MIUI 13 Beta güncellemesini durdurduğu yeni cihazları açıkladı!


Xiaomi eski popülaritesini yavaş yavaş kaybetmeye devam ediyor. Sunduğu uygun fiyatlı cihazları ile bir dönem çok satan firma artık eski kalite ve servis desteği sunamıyor. MIUI 13 güncellemesi ile çıkan bir çuval dolusu soruna rağmen firma bu sorunları çözmek yerine kullanıcılarına ara güncelleme denen sürümü zorla bekleterek daha çok tepkiye neden oluyor.

Kullanıcılar ara sürüm çıkmadan da bu sorunlardan kurtulabilirler ancak firma bu yola gitmek yerine MIUI 13.5 ara güncellemesini beklemeyi tercih edecek. Ayrıca bu güncellemeden (MIUI 13 Beta) çıkan cihazlara yenileri de eklenmeye devam ediyor.

Xiaomi MIUI 13 güncellemesini durduğu cihazlara yenisini ekliyor

Xiaomi neredeyse her gün cihazlarına güncelleme yayınlıyor (Güvenlik güncellemesi) ancak edindiğimiz son bilgilere göre bazı cihazların MIUI 13 Beta güncellemelerinin durdurulacağı açıklandıMIUI 13 güncellemesi ile adından söz ettiren! Xiaomi, sunduğu beta güncellemeleri ile yeni özellikleri belirli cihazlar üzerinde test ediyor.

Bu beta güncellemeleri belirli cihazlar için yayınlanıyor ancak son yapılan resmi açıklamada belirtilen cihazlar bir daha MIUI 13 Beta güncellemelerini almayacaklar.

Xiaomi MIUI 13 Güncellemesini bazı cihazlar için durduyor!

Xiaomi’nin güncellemeleri kestiği cihazların Weibo yazısı

Mi CC9 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro, Mi 10 Lite Zoom cihazları günlük MIUI güncellemelerini artık almayacak. 22.7.13 betası bu cihazlar için son geliştirme sürümü olacak ve Xiaomi’nin 18 Temmuz 2022’den sonra MIUI güncellemelerini bu cihazlar için bırakması bekleniyor.

  •  Mi CC9 Pro (Mi Note 10 / Pro – tucana)
  •  Redmi K30 5G (picasso)
  •  Redmi K30i 5G (picasso_48m)
  •  Redmi K30 (POCO X2 – phoenix)
  •  Mi 10 (umi)
  •  Mi 10 Pro (cmi)
  •  Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro – lmi)
  •  Mi 10 Youth (vangogh)

Xiaomi’nin güncellemelerini ve politikasını nasıl buluyorsunuz?

Read More

Yorum yapın