Xiaomi Mi Mix 2 bu özelliği ile yok artık dedirtti


Katlanabilir akıllı telefon dünyasına güzel bir geri dönüş yapmayı hedefleyen Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Mix Fold 2’yi 11 Ağustos’ta resmen tanıtacağını duyurmuştu. Bugün yani 10 Ağustos günü Samsung tarafından gerçekleştirilecek Galaxy Unpacked etkinliğinde Fold 4 ve Flip 4 modellerinin örtüsünün kaldırılacağı düşünüldüğünde, Xiaomi’nin bu hamlesi son derece manidar olarak kabul edildi.

İşte artık tanıtımına sayılı saatler kalan Xiaomi Mix Fold 2, son dakikaya kadar sızıntılarla adından bahsettirmeye devam edecek gibi duruyor. Buna göre ortaya çıkan son görüntüler, cihazın yalnızca 5,4 mm’lik bir kalınlığa sahip olduğunu gösteriyor ki bu da Mix Fold 2’yi tüm zamanların en ince katlanabilir akıllı telefonu yapıyor. Özellikle Galaxy Z Fold serisine getirilen en büyük eleştirilerin, bu seriye ait telefonların kalınlığı olduğu düşünüldüğünde, Xiaomi’nin bu hamlesinin sektörde büyük ses getireceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Mix 2 bu özelliği ile yok artık dedirtti

Mix Fold 2’nin bugüne kadar sızdırılan özelliklerini hatırlayacak olursak; telefon 8 inçlik iç ekrana ve 6,5 inçlik dış ekrana sahip olacak. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan cihaz, 12GB’dan başlayan RAM ve 512GB’dan başlayan dahili depolama alanı seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

Leica ile Xiaomi ortaklığının devam ürünlerinden biri olması beklenen Mix Fold 2’nin arka yüzeyindeki kamera kurulumunun ise 50MP + 13MP + 10MP şeklinde olması bekleniyor.

Read More

Yorum yapın