Xiaomi logosunu değiştiriyor!


Geçen yıl, 11. doğum gününün arifesinde Xiaomi, logosunu ve kurumsal kimliğini güncellemeye karar verdi. Yeniden tasarımın amacı, dünyaya şirketin gelişiminde yeni bir dönemin başladığını gösterme arzusu.

Güncellenmiş bir logo oluşturmak için şirket, Xiaomi’nin iç ruhunu yeni logoda anlamak ve aktarmak için dört yıl boyunca birinci sınıf Japon tasarımcı Kenya Hara’nın yardımını istedi. Neticede kare logonun köşeleri yuvarlatılmış yenisiyle değiştirilmesi çok uzun zaman aldı. Tasarımcıya ve Xiaomi’nin kendisine göre, yuvarlak kare, şirketin geçiş sürecini ve “bağlantı” çağına girişi en iyi şekilde yansıtıyor.

Xiaomi logosunu değiştiriyor!

xiaomi

Şimdi ise şirketin kurumsal renklerinin turuncuya ek olarak siyah ve beyaz olacağı açıklandı. Şirketin siyah beyaz yeni Xiaomi logosuna başvurması yaklaşık on ay sürdü. Şu anda sürecin ne aşamada olduğu belli değil ve şirketin bu renkli versiyonda logoyu hangi ürünler için kullanmayı planladığı da net değil. Büyük olasılıkla, Xiaomi markalı turuncu renklendirmeyi reddetmeyecek; ve monokrom versiyon bazı ayrı ürün kategorileri için kullanılacak.

xiaomi

Son dönemler şirket için oldukça hareketli geçiyor. Geçen yılın son gününde Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X akıllı telefonlar satışa çıkmıştı. Cihazlar, 5 dakikada neredeyse 300 milyon dolara satıldı. Ek olarak, Xiaomi 12‘yi daha önce deneyen kullanıcılar, onun cihazın kompakt ve modern bir amiral gemisi olduğunu onaylıyor. Görünümün yanı sıra, Xiaomi 12 serisi performansa da odaklanmıştı.

Read More

Yorum yapın