Xiaomi kullanıcıları şokta! 10 modelin fişi çekildi


Çin’in Samsung’u olarak görülen Xiaomi, gerçekten de bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Bugüne kadar onlarca farklı seri, yüzlerce farklı model çıkaran Çinli teknoloji devi elinden geldiğince bu cihazlara olan desteğini de sürdürmeye çalışıyor. Ancak her şirket gibi Xiaomi’nin de öncelikli amacı en yeni akıllı telefon modellerine destek vermek. Hal böyle olunca da Çinli şirketin End of Support yani EOS listesi günden güne kabarmaya ve burası bir nevi eskiyen Xiaomi modelleri mezarlığına dönüşmeye başladı.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre artık şu modeller herhangi bir şekilde ne yazılım ne de donanım desteği alamayacaklar: Redmi K20, Redmi Note 7, Redmi Note 7S, Redmi Note 7 Pro, Redmi 7, Redmi Y3, Xiaomi Mi Play, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi Pad 4, Xiaomi Mi Pad 4 Plus.

Xiaomi kullanıcıları şokta! 10 modelin fişi çekildi

Şu an için listeye eklenen yeni akıllı telefon modelleri içerisinde Xiaomi’nin amiral gemilerinin bulunmaması gayet güzel bir durum. Ancak muhtemelen önümüzdeki yıldan itibaren, Xiaomi tarafından ne işletim sistemi ne de güvenlik yamalarını alamayacak akıllı telefon sayılarında artış olacaktır. Anlaşılan önceden bozulduğu, açılmadığı, konuşulamadığı için yeniletmeye çalıştığımız telefonların yerini, güncelleme alamadığı için çöpe atılan telefonlar almış.

Read More

Yorum yapın