Xiaomi imzalı Redmi K50 serisi için ilk resmi tarih verildiRedmi K50 Gaming Edition

Xiaomi alt markası Redmi’den yeni bir seri daha geliyor. Çok yakında oldukça geniş olduğu düşünülen Redmi K50 serisi ile tanışıyoruz.

Uzun zamandır gündemde olan Xiaomi imzalı Redmi K50 serisi, yapılan resmi paylaşıma göre 16 Şubat tarihinde resmen tanıtılıyor. Bu henüz netleştirilmedi ancak eğer kaynaklar haklıysa 16 Şubat tarihinde karşımıza tam olarak K50, K50 Pro, K50 Pro Plus ve K50 Gaming Edition modelleri çıkarılabilir. Şimdilik etkinlik için geleceği kesin olan tek model ise tasarımını yukarıda gördüğünüz K50 Gaming Edition.

Adında da geçtiği üzere ailenin oyuna odaklanan versiyonu olacak Redmi K50 Gaming Edition, arkasında dikkat çeken bir modüle konulan üçlü kamera barındırıyor. Yan taraflarında atanabilir fiziksel oyun butonlar yer alan telefon, bunlar sayesinde etkili bir yatay oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Serideki telefonların ya da eğer sadece tek bir cihaz tanıtılacaksa K50 Gaming Edition’ın önümüzdeki günlerde resmi poster paylaşımları ile detaylandırılması bekleniyor. Yapılan bazı sızıntılara göre bu telefon gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyor olabilir.

Xiaomi yakında üç farklı akıllı telefon modelini Türkiye pazarında satmaya başlayacak. Onların detaylarına buradan yer alırken, Redmi K50 serisinden bir modelin Türkiye’de satılması ise pek olası değil. Firma yeni nesil “K” serisi telefonlarını Türkiye’ye ancak farklı bir isim altında getirebilir. Bunun ne olacağını ise tamamen zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More